Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Górale zamknęli szlak. Na Gubałówkę nie pójdziesz już za darmo

324
Podziel się

Właściciele gruntów, przez które przebiega szlak na Gubałówkę, zażądali jego zamknięcia. Okazuje się, że alternatywna trasa również przebiega przez ich teren i trzeba im płacić za przejście.

Górale zamknęli szlak. Na Gubałówkę nie pójdziesz już za darmo
Szlak na Gubałówkę zamknięty. Zażądał tego właściciel gruntu. (Pixabay, Bronisław Dróżka)
bDZOkCwl

O powracającym problemie szlaku na Gubałówkę pisze "Tygodnik Podhalański". Gazeta przypomina, że kilka lat temu został zlikwidowany jeden szlak (biegnący wzdłuż torów kolejki na szczyt).

Okazało się, że przebiegał przez prywatne grunty. I ich właściciele w sezonie żądają od turystów opłaty za przejście. W tej sytuacji PTTK zmieniło trasę szlaku.

Zobacz także: Niezwykłe malowidła w podhalańskich ruinach. Zdjęcia od Małopolskiego Konserwatora Zabytków
bDZOkCwn

Okazało się, że nowa trasa również przebiega przez grunty tych samych właścicieli. Tym razem oni zwrócili się do PTTK o zmianę szlaku. Organizacja turystyczna nie miała wielkiego wyjścia i tak właśnie zrobiła. W efekcie na Gubałówkę nie prowadzi obecnie żaden szlak PTTK, a za jedyne istniejące przejście trzeba po prostu zapłacić.

"Tygodnik Podhalański" pisze, że nowe przejście na Gubałówkę ewentualnie może przebiegać przez Walową Górę. Najpierw trzeba byłoby jednak wyremontować drogę gminną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZOkCwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(324)
Majster
1 tyg. temu
Szczerze? I bardzo dobrze! Raz już się przekonali gdy oddali grunty pod budowę kolejki na Kasprowy która później została sprzedana...
Mirka
2 tyg. temu
Umiemy oceniać innych A proszę pomyślcie co byście zrobili gdyby to było wasze
Krystyn
2 tyg. temu
Ale krzyk na górali ! Chcą pieniędzy za swoje i tyle. Myśląc jak krzyczący to za kolejkę na Gubałówkę też nie powinno być opłat itd itp komuniści .....
bDZOkCwP
trujka
2 tyg. temu
Znam tych ludzi którzy zamknęli ten szlak. To są umysłowo chorzy ludzie. Powinni siedzieć w więzieniach, wiedzą ci co z tymi sąsiadami mieszkają.
Bart
2 tyg. temu
Państwo im interesy zamyka bo covid niech doja turystów brawo górale.... Bo gdyby państwo.pomagalo to co innego A tak to elegancko polać harnasia
...
Następna strona