Notowania

Daimler traci zyski. Niemiecki producent samochodów obciążony aferą dieselgate

Właściciel marki Mercedes-Benz odnotował spadek zysków. Tłumaczy je zarzutami o udział w aferze dieslowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Właściciel marki Mercedes-Benz odnotował spadek zysków. (Fot: Piotr Mokwiński)

Zysk operacyjny koncernu Daimler skurczył się o około połowę w porównaniu do poprzedniego roku - pisze Polska Agencja Prasowa powołująca się na informacje Bloomberga. Wyniósł on 5,6 mld euro, daleko poniżeń oczekiwań analityków.

Marek Niechciał niebawem odejdzie z UOKiK-u. Ale za jego prezesury Urząd zdążył jednak nałożyć najwyższą w swojej historii karę
Kara UOKiK dla VW może być dopiero początkiem problemów. Ale do odszkodowań dla klientów jeszcze daleko

Miniony rok był trudny dla koncernu. Jak przypomina PAP, Daimler już wcześniej ostrzegał przed spadkiem zysków związanym z napięciami handlowymi, cłami i spowolnieniem w branży motoryzacyjnej na całym świecie.

Jednak nie tylko w tym właściciele marki Mercedes-Benz upatrują przyczyny spadku zysku. Wśród powodów wymienia również koszty związane z zarzutami o udział w tzw. aferze dieselgate. Chodzi o fałszowanie wyników badań dotyczących spełniania przez silniki norm emisyjnych poprzez stosowanie tzw. urządzeń udaremniających - wyjaśnia PAP.

Komisja Europejska na początku kwietnia ubiegłego roku wystosowała zarzuty wobec niemieckich producentów w tym Daimlera określanych jako "krąg pięciu".

Obejrzyj także: Kiedy polski pozew przeciw VW?

W efekcie Daimler musiał przeprowadzić w Niemczech akcję przywoławczą ponad 3 mln samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne, wzywając do serwisów, by wprowadzić poprawki w systemie neutralizacji spalin.

- Publiczna debata na temat silników Diesla powoduje niepewność - zwłaszcza wśród naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowe środki, aby uspokoić kierowców samochodów z silnikiem wysokoprężnym i wzmocnić zaufanie technologii diesla - powiedział Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz cytowany w listopadzie przez "Dziennik Gazetę Prawną". - Jesteśmy przekonani, że silniki wysokoprężne będą nadal stałym elementem oferty napędowej - zapewniał wówczas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

123nope moje kochane niemaszki zwyczajnie rynek wam konkurencja podbiera, do tego sorry ale paskudny kawal wielkiego trzeszczacego plastiku na srodku … Czytaj całość

22-01-2020

j.Niemiecka jakość to już jest czas przeszły

23-01-2020

KroolNajdroższy plastik świata

Rozwiń komentarze (13)