Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Daniel Obajtek "Człowiekiem Roku". Forum Ekonomiczne wybrało szefa PKN Orlen

127
Podziel się

Nie polityk, a przedstawiciel biznesu. Prezes PKN Orlen jest pierwszym od wielu lat nie politykiem wyróżnionym przez Forum Ekonomiczne w plebiscycie "Człowiek Roku".

Daniel Obajtek "Człowiekiem Roku". Forum Ekonomiczne wybrało szefa PKN Orlen
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. (East News, Wojciech Strozyk, REPORTER)
bDHFPhIR

Wybór na "Człowieka Roku" Daniela Obajtka, szefa płockiego koncernu PKN Orlen łamie niepisaną, choć od lat obserwowaną zależność. Pierwszy raz od blisko dwóch dekad tytułu nie przyznano politykowi. Ostatni raz miało to miejsce w 2001 roku, kiedy wyróżniono papieża Jana Pawła II.

W ubiegłym roku zwycięzcą był premier Mateusz Morawiecki, ale wśród laureatów są też Beata Szydło, Viktor Orban, Jarosław Kaczyński, Jose Manuel Barroso, Donald Tusk czy Lech Wałęsa.

bDHFPhIT

Argumentując wyróżnienie Daniela Obajtka wspomniano doprowadzenie rozpoczęcia procesu przekształcenie PKN Orlen w koncern multienergetyczny.

- Z serca bardzo dziękuję moim współpracownikom. Wiem że czasem jestem nie do wytrzymania. Telefon o pierwszej w nocy... Dziękuję, dzięki wam tu jestem - powiedział Daniel Obajtek. - Podejmowanie decyzji jest kluczowym elementem biznesu, rozwoju. Głównym celem biznesu jest oczywiście zarabianie, ale ma też nas wzmacniać, budować gospodarkę, siłę państwa - wyliczał.

- Biznes musi działać, musi się rozwijać. Patrząc perspektywicznie tu i teraz musimy podejmować decyzje. Musimy budować multienergetyczny koncern - dodał.

Daniel Obajtek jest prezesem i dyrektorem generalnym PKN Orlen od 6 lutego 2018 r. W kwietniu został wybrany ponownie na fotel prezesa.

bDHFPhIZ
Zobacz także: Rusza Forum Ekonomiczne - nie w Krynicy, ale w Karpaczu. Tematem: Świat po pandemii

Wcześniej był jednak prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od lipca 2016 do lutego 2018 zasiadał w radzie nadzorczej spółki LOTOS Biopaliwa, a w latach 2017–2018 pełnił funkcję prezesa grupy energetycznej Energa S.A.

Tegoroczne, 30. Forum Ekonomiczne wyjątkowe jest również z innych powodów. Po pierwsze nie odbywa się w Krynicy Zdroju, a w Karpaczu. Krynica znalazła się w czerwonej strefie pandemii. Również z powodu koronawirusa impreza zorganizowana została przy wzmocnionym rygorze sanitarnym.

bDHFPhJa

Uczestnikom m.in mierzona jest temperatura, są maseczki, rękawiczki, każdy panelista musi mieć swój mikrofon.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHFPhJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(127)
max
6 miesięcy temu
zdaje się nawet spółka Dino przebiła wartością Orlen, ale pociotek Szydłowej to na pewno wielki ekonomiczny umysł
Ekonomista
6 miesięcy temu
Uśmiałem się strasznie
Endi
6 miesięcy temu
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie super-lidera. Takie motto z LWP obowiązuje do dziś w szeregach PiS. Z sołtysa na szefa największej spółki państwa, z wojtowej na Premiera, z budki z hot-dogami na rzecznika rządu, z kuriera na szofera VIP itd.
bDHFPhJv
Twój nick
6 miesięcy temu
A PiS powinien dostać Nagrodę Banku Szwecji za empiryczne udowodnienie, że w czasach prosperity gospodarczej można roztrwonić wszystkie oszczędności i jeszcze narobić długów, że hej
Abb
6 miesięcy temu
To jakiś żart.
...
Następna strona