Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jeden procent najbogatszych ma dwukrotnie większy majątek niż pozostałych 6,9 mld ludzi na świecie - wynika z raportu organizacji Oxfam. - Czy Davos się tym przejmuje? Raport poprzedza forum, więc jest to temat do rozmów. Sam raport dotyczy 2 tys. miliarderów, w Davos - oficjalnie - jest ich tylko 100 i szacuje się, że są warci 500 mld dol., więc nie są to ci najbogatsi. Wydaje się, że nie przejmują się oni tym raportem, to politycy mają o czym rozmawiać. Meritum jest jedno - musimy działać, musimy opodatkować najbogatszych. A kwestie opodatkowania najbogatszych nie są już tematem Davos - powiedział w programie "Money. To się liczy" dziennikarz money.pl Mateusz Ratajczak, który jest na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

KOMENTARZE
(12)
xxx
4 lata temu
jak bedzie rewolucja to sie nikt nie powinien zdiwic
milioner
4 lata temu
W Davos kasta zydowska zbiera sie tylko i wylacznie poto ,aby wymyslec cos co wykonczy miliony ludzi ,bo jest nas za duzo i taka jest prawda.
irene
4 lata temu
W Polsce zawsze od wiekow tylko bieda ,smrod i ubostwo .Czy to komuna czy demokracja wciaz bieda ,smrod i ubostwo na wieki wiekow amen.
marcelek
4 lata temu
taki jest kapitalizm, to marzenie osłów!
ja
4 lata temu
By zarabiać więcej i nie oglądać się na regulacje państwowe, ludzie powinni zwiększać swoje umiejętności i efektywność pracy. Wyobraź sobie, że masz firmę i zatrudniasz część ludzi na pensjach minimalnych. Rząd podnosi pensje minimalne, więc musisz płacić więcej swoim pracownikom. Albo wezmą oni na siebie więcej obowiązków albo podniesiesz ceny dla klientów czyli dla nas wszystkich albo zwolnisz kilku pracowników, których obowiązki będą wykonywać ci, którzy zostaną. Jak masz takich, którzy lepiej zarabiali, to niech zapomną o podwyżkach. Zdolni odejdą. Samymi sprzątaczkami i ochroniarzami na min. pensjach nie pociągniesz. Małe firmy zbankrutują. Wszyscy zostaniemy urzędnikami? Gdy masz wysokie kwalifikacje, pensja minimalna cię nie dotyczy, bo zarabiasz znacznie więcej. Przeczytajcie sobie ksią.żke pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. Zmieniasz kilka rzeczy i nie masz problemu z pracą i dobrą pensją.