Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KIB
|

Dawni klienci OLT Express wzywani na policję. Linie upadły 9 lat temu

5
Podziel się:

Osoby, które latały liniami lotniczymi OLT Express, są wzywane na przesłuchania - informuje "Rzeczpospolita". Sprawa dotyczy lotów z końca działalności firmy, kiedy zdaniem śledczych linie nie powinny już sprzedawać biletów.

Dawni klienci OLT Express wzywani na policję. Linie upadły 9 lat temu
Linie OLT Express upadły w 2012 r. (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEKwhfuJ

Dawni klienci OLT Express, linii należącej do Amber Gold, są wzywani na przesłuchania. "Rzeczpospolita" dotarła do osoby, która została wezwana jako świadek w sprawie OLT Express o przestępstwo oszustwa. Z daty wynikało, że postępowanie toczy się od 9 lat. Jak twierdzi jednak rozmówca dziennika, lot wykupiony dla członka rodziny się odbył, więc o oszustwie nie ma tu mowy.

Dlaczego zatem był przesłuchiwany? "Przesłuchiwane są wszystkie osoby, które nabyły bilety w określonym przedziale czasowym - od okresu, co do którego biegły powołany w sprawie stwierdził, że spółka straciła zdolność regulowania zobowiązań, a Marcin P. zaprzestał jej finansowania. W tym aspekcie za pokrzywdzonych, z punktu widzenia znamion przestępstwa oszustwa, należy uznać wszystkie osoby, które od tego momentu nabyły bilety (nawet w sytuacji, gdy lot został zrealizowany)" - napisał w odpowiedzi dla "Rzeczpospolitej" prok. Krzysztof Kopania.

Jaki to okres? Wezwania dotyczą dni między 11 a 26 lipca 2012, gdy OLT Express nie powinny już sprzedawać biletów, bo były bankrutem. Prokuratura odszukuje osoby, które kupiły wówczas bilety, najczęściej po numerze karty płatniczej, którą płacono za usługę.

bEKwhfuL
Zobacz także: Donald Tusk odpowiada na pytania dotyczące syna i jego zatrudnienia w liniach OLT

O tym, że klienci OLT są wzywani na przesłuchania, informowaliśmy w money.pl już w ubiegłym roku. Rozmawialiśmy wtedy z przedsiębiorcą z Niemiec, który mieszka w Polsce. - Otrzymałem wezwanie z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Zdębiałem, gdy przeczytałem, że chodzi o lot sprzed wielu lat - opowiadał wówczas pan Klaus. Podczas przesłuchania, jak twierdził, policjant miał zapytać, czy osobiście zna kogoś z firmy OLT Express i czy wie, kto był jej właścicielem.

Krzysztof Kopania w rozmowie z money.pl mówił: - "Zadawane pytania dotyczą kwestii istotnych z punktu widzenia określenia kręgu osób pokrzywdzonych przestępstwem oszustwa, a zwłaszcza dla kogo faktycznie zakupiony został bilet, kiedy, za jaką kwotę, na jaki lot i czy został on zrealizowany".

bEKwhfuR

Marka OLT Express powstała pod koniec 2011 r. Głośno o sytuacji Amber Gold zrobiło się w lipcu 2012 r., kiedy linie OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe - zawieszono wówczas rejsy, a spółka wycofała się z inwestycji w linie lotnicze.

Właściciele OLT Express upadłość firmy ogłosili pod koniec lipca 2012 r. W połowie sierpnia 2012 r. upadłość ogłosiła spółka Amber Gold.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKwhfvm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
JAR
miesiąc temu
A MNIE CIĄGLE ZASTANAWIA.DLACZEGO NA ŁAWIE OSKARZONYCH NIE MA DONALDA TUSKA?????.POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ ZA NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW PREMIERA RP.WIEDZIAŁ CO POTWIERDZIŁ JEGO SYM ,ŻE TO LIPA I NACIAGANIE LUDZI I NIC Z TYM NIE ZROBIŁ.POLACY POTRACILI DOROBEK ZYCIA.TERAZ MA MILIONY I CIESZY SIE DOBRYM ZDROWIEM.PEWNIE I ŚPI SPOKOJNIE W PRZECIWIEŃSTWIE DO TYCH CO STRACILI PIENIADZE.TO NIE JEST SPRAWIEDLIWE.KTOS WRESZCIE W TYM KRAJU MUSI ODPOWIADAC ZA TO CO ROBI ALBO ZA TO CO NIE ZROBIŁ.I TYLE.
Głupawka…
miesiąc temu
Rzàd i wymiar sprawiedliwości jaki zatroskany… serce się kraje.., A może by postawić w stan oskarżenia urzędników którzy tę machloję umożliwili!
Dodatkowa
miesiąc temu
strata. Bo koszt przyjazdu na wezwanie policji jest często droższy niż koszt zakupionego biletu na nie zrealizowany lot. Kto pokryje koszty przejazdu i straconego czasu?
bEKwhfvn
No proszę
miesiąc temu
Tuskowi nie wyszedł numer z Józefem Bąkiem i nie udało się przejąć PLL Lot za złotówkę ... dlatego OLT Express ciągane po lotnisku przez członków PO musiało upaść
Adika
miesiąc temu
Po 9 latach? Naprawdę? Brawo prokuratura, jeszcze trochę i sprawa się przedawni. Z drugiej strony patrząc, może właśnie dlatego wzywa się niepotrzebnie ludzi bez związku, aby wszystko,ciągnąc się w nieskończoność, przyschło i się przedawniło.