Notowania

Afera Amber Gold. 600 zł było w kasie spółki w chwili ogłoszenia upadłości

"Stwierdziłem, że spółka nie ma pieniędzy. W czasie, kiedy przyszedłem do spółki, w kasie było 600 zł. Więc z tych 600 zł musiałem prowadzić to postępowanie upadłościowe" - powiedział syndyk masy upadłościowej spółki, przed komisją śledczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
W poniedziałek przed prowadzoną przez Małgorzatę Wassermann komisją zeznawał syndyk Józef Dębiński.

- Stwierdziłem, że spółka nie ma pieniędzy. W czasie, kiedy przyszedłem do spółki, w kasie było 600 zł. Więc z tych 600 zł musiałem prowadzić to postępowanie upadłościowe - mówił w poniedziałek syndyk masy upadłościowej spółki przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Jak zeznał przed komisją syndyk Józef Dębiński, szefowie Amber Gold Marcin i Katarzyna P. przelali sobie na prywatne konta 16,5 mln zł.

Gdy postępowanie upadłościowe się rozpoczynało, kasa spółki była niemal pusta. Obecnie w masie upadłości jest 78 milionów złotych. Na liście wierzycieli jest ponad 12 tys. podmiotów.

Na swoje pieniądze wierzyciele będą jednak musieli poczekać, bo syndyk nie spieniężył jeszcze całego majątku likwidowanej spółki. Do sprzedania została kamienica w centrum Gdańska.

W czerwcowym przetargu nie zgłosił się żaden zainteresowany, we wrześniu będzie kolejna próba.

Dopóki ostatnia nieruchomość nie zostanie sprzedana, wypłaty muszą zaczekać. - To trzyma syndyka. Ja wiem, że wierzyciele czekają, ale prawo mi zabrania wypłaty tych pieniędzy, które mam. Te pieniądze są na lokatach terminowych, one cały czas pracują - mówił Józef Dębiński przed komisją śledczą.

Zobacz też: "Money. To się liczy". Gościem: Marcin Karny - Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Banku

W poniedziałek po południu przed komisją ma stanąć b. naczelnik I Urzędu Skarbowego w Gdańsku Violetta Gorecka. Łącznie w nadchodzącym tygodniu komisja śledcza zaplanowała przesłuchania czterech świadków.

We wtorek o godz. 10 ma rozpocząć się przesłuchanie b. Głównego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza. Z kolei w środę przed komisją ma stanąć b. szef resortu finansów Jan Vincent-Rostowski.

Tagi: afera Amber Gold, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2018

ciekawyA gdzie się podziały MILIARDY ze SKOK-ów??????????? Zatkało kakao??????????????

16-07-2018

Wiedza praktyczna jest bardzo ważnaPanie syndyk nie leć Pan w kulki na małe bramki-co tak długo prowadzi Pan postępowanie ?

16-07-2018

franioA kiedy komisja do sprawy upadłości SKOK-ów. Bankowy Fundusz Gwarancyjny spłacił należności z pieniędzy ludzi mających pieniądze w bankach i spoko. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)