Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Amber Gold. Tajna notatka ABW na miesiąc utknęła w kancelarii prezydenta Komorowskiego

Z odtajnionych dokumentów wynika, że z pismem najpierw zapoznał się ówczesny szef kancelarii prezydenta Jacek Michałowski, a miesiąc później prezydent Bronisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Przez miesiąc bez żadnej reakcji leżała w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego tajna notatka ABW dotycząca Amber Gold. Agencja ostrzegała najważniejsze osoby w państwie przed piramida finansową – ujawnia radio RMF FM.

Z odtajnionych dokumentów wynika, że z pismem najpierw zapoznał się ówczesny szef kancelarii prezydenta Jacek Michałowski, a miesiąc później prezydent Bronisław Komorowski.

Z ustaleń reportera RMF wynika, że informacja ABW została przekazana głowie państwa w szczególnym trybie, z zastrzeżeniem, że może zawierać informacje istotne dla bezpieczeństwa i międzynarodowej pozycji Polski. Wpłynęła do kancelarii 25 maja 2012 roku. Ówczesny jej szef zapoznał się z notatką 3 lipca, prezydent Komorowski – dokładnie miesiąc póżniej.

Zobacz także: Komisja śledcza ds. Amber Gold. Giertych kontra Wassermann

W notatce pojawiła się informacja, że ofiarami piramidy może być nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Z informacji RMF wynika, że ABW ostrzegała także przed samym twórcą Amber Gold – Marcinem P., o którym, pisała, że ciążą na nim „liczne prawomocne wyroki za przestępstwa, oszustwa i inne”.

Pismo, do którego dotarł reporter RMF, zostało odtajnione na wniosek członka komisji śledczej ds. Amber Gold Jarosława Krajewskiego z PiS.

Tagi: afera Amber Gold, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-11-2017

Ule Bulena drabinie stałem ; żyrandol odkręcałem , PO biurko dopiero za miesiąc przyjechać mieli , a w ogóle mnie to "wali" : idźcie do … Czytaj całość

10-11-2017

Wronki 2020POtwierdzamy ; Sitting Bull u na przebywa ; taka jego najnowsza "ksywa" !!!

09-11-2017

MaruchaSzczynukowycz, capo di tutti mafii za rządów Donaldowych? Robi się coraz ciekawiej? I jeszcze trzeba było ukraść żyrandol?

Rozwiń komentarze (688)