Trwa ładowanie...
bEKfGJBx
Notowania
Przejdź na

Deficyt budżetowy nie taki ogromny? Ma być lepiej, niż zapisano w ustawie budżetowej

Mamy 30 mld zł nadwyżki budżetowej po lipcu - ogłosił Mateusz Morawiecki. Jak dodał, na koniec roku przekształci się ona w deficyt, ale dużo niższy niż zapisane w ustawie budżetowej 82 miliardy zł. - Ta nadwyżka i wpływy podatkowe, które są bardzo dobre, są związane z silnym odbiciem gospodarczym, silniejszym od tego, co prognozowaliśmy jeszcze kilka miesięcy temu - komentował w programie "Money. To się liczy" Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. - Niebawem przedstawimy nasze nowe prognozy makroekonomiczne, które będą podstawą ustawy budżetowej na kolejny rok. Mogę już powiedzieć, że te prognozy są lepsze, prognozujemy zdecydowanie wyższy wzrost gospodarczy, dużo bliżej granicy pięciu procent na ten rok i na przyszły - dodał.

0
0
757
Podziel się
Komentarze (757)
zobacz więcej komentarzy (757)
bEKfGJBJ
KOMENTARZE
(757)
tomek
2 miesiące temu
Lepiej - to wiadomo komu jest!
dziadek
2 miesiące temu
Dlaczego ja nie wierzę premierowi ?
wilk
2 miesiące temu
Energia elektryczna minimalnie zdrożała , bo tylko o 250 %.
bEKfGJCb
bm ale w
2 miesiące temu
Co to jest parę bilionów w tą czy w tamtą . Przy zupełnym braku jakiejkolwiek odpowiedzialności. Tak jest w San Escobar.
Gościu
2 miesiące temu
Kłamczuszek kłamie jak zwykle, wydatki poza budżetowe, samorządy o skubane, inflacja nakręcona co przekłada się na większe wpływy podatków.....
...
Następna strona