Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Deficyt w 2020 roku mniejszy od planowanego. Premier ogłasza to w mediach

8
Podziel się

Deficyt budżetowy za 2020 rok będzie niższy niemal jedną czwartą od wcześniej planowanego - ogłasza premier Mateusz Morawiecki. Podał też konkretne liczby.

Deficyt w 2020 roku mniejszy od planowanego. Premier ogłasza to w mediach
Deficyt budżetowy za 2020 rok. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia wyniki. (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bEiWBuqd

W noweli ustawy budżetowej za 2020 rok przewidziano, że deficyt wyniesie 109,3 mld złotych. To już jednak nieaktualna liczba. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w telewizji wPolsce.pl, że dziura budżetowa będzie niższa.

- Deficyt budżetowy za cały zeszły rok będzie o ok. 25 mld złotych niższy, niż zaplanowany w znowelizowanej ustawie budżetowej - ogłosił szef rządu.

bEiWBuqf

Według opublikowanych w styczniu finalnych danych Ministerstwa Finansów, w budżecie państwa na koniec listopada 2020 roku odnotowano 13,2 mld złotych deficytu.

Premier zapowiedział również, że w tym roku czeka nas silne odbicie gospodarcze. Oszacował, że będzie ono w okolicach "co najmniej 4 proc.".

Tegoroczna ustawa budżetowa zakłada m.in. deficyt budżetowy na poziomie 82,3 mld złotych i wzrost PKB w wysokości 4 proc. w 2021 roku.

bEiWBuql
Zobacz także: Ulga termomodernizacyjna. Ile można odliczyć od podatku?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiWBuqG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
anty-pis
5 miesięcy temu
tak jak to kiedyś beata szydło powiedziała: "po nas, już tylko powódź".... no faktycznie, po pisie, już nic gorszego niż powódź nas nie spotka.
max
5 miesięcy temu
znowu kłamie pinokio ,przecież to miał być budżet bez deficytu. haha
r2d2
5 miesięcy temu
jakoś mu nie wierze w ani jedno słowo
bEiWBuqH
luk
5 miesięcy temu
Morawiecki przepisał te 25 miliardów na żonę
pokos
5 miesięcy temu
Gdyby deficyt był na poziomie 13,2 mld to rząd nie musiałby obciążać nas dodatkowymi podatkami. Chyba że to czego jeszcze nie ma już jest wliczone do dochodu?