Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Lockdown. Biznes na spotkaniu u prezydenta. "Sytuacja gospodarcza nie wygląda źle"

33
Podziel się:

Największym wyzwaniem jest znalezienie rozwiązań, które pomogą przetrwać polskim firmom - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z przedstawicielami organizacji zrzeszających pracodawców. Prezydent zorganizował debatę w pałacu nad obecnymi obostrzeniami, w której udział wziął m.in. wicepremier Jarosław Gowin.

Lockdown. Biznes na spotkaniu u prezydenta. "Sytuacja gospodarcza nie wygląda źle"
Lockdown. Andrzej Duda rozmawia z przedsiębiorcami. (Flickr, Kancelaria Senatu)

- Spotykamy się dzisiaj dlatego, że sprawy związane z walką z pandemią koronawirusa pod względem gospodarczym są dla mnie niezwykle istotne. Staram się słuchać głosów, które docierają różnymi sposobami do mnie i do pałacu prezydenckiego, a które zgłaszają różnego rodzaju potrzeby czy proponowane rozwiązania - rozpoczął prezydent RP.

Andrzej Duda podziękował przedstawicielom biznesu za list, w którym prosili go o zorganizowanie debaty nad obecnymi obostrzeniami. Podkreślił, że bardzo dużo dla niego znaczy fakt, że przedsiębiorcy i pracodawcy zgłosili się właśnie do niego w tej sprawie.

- Dziękuję za to, że jesteście państwo z nami, że przyjęliście moje zaproszenie. Jestem przekonany, że - jak zawsze zresztą - pochylicie się państwo nad wszystkimi problemami, które zostaną tutaj zarysowane i zgłoszone - przekonywał Andrzej Duda.

Zobacz także: Oszustwa na koronawirusa. Na co trzeba uważać?

Prezydent przypomniał również, że jest to jego kolejne spotkanie z biznesem. Na poprzednich głowa państwa m.in. negocjowała kształt tarcz antykryzysowych i finansowych.

- Tych problemów dziś jest rzeczywiście bardzo wiele, bo i skala pandemii koronawirusa i jej wpływ na gospodarkę jest gigantyczny - ocenił Andrzej Duda.

- Ale jedną rzecz chcę powiedzieć z satysfakcją. Mimo wszystkich problemów, które są, mimo różnych potknięć, które nieraz występują, bo to jest życie, wydaje się, że sytuacja w Polsce od strony gospodarczej nie wygląda źle. Na tle innych krajów poradziliśmy sobie z tym wielkim wyzwaniem - dodał prezydent.

W ocenie głowy państwa sytuacja "od strony zdrowotnej" także "nie jest zła". Jak podkreślał, Polsce "udało się nie ulec" trzeciej fali pandemii. Prezydent ocenił, że taka sytuacja jest możliwa tylko dlatego, że rząd odpowiednio szybko wprowadził obostrzenia.

- Jednak cały czas musimy szukać nowych rozwiązań, musimy szukać dobrych rozwiązań - podkreślił. - Dziś największym wyzwaniem jest znalezienie takich rozwiązań, które pomogą przetrwać polskim firmom i polskim przedsiębiorcom, a następnie, jak tylko będzie to możliwe, wrócić na ścieżkę dynamicznego rozwoju - dodał.

Prezydent wyjaśnił, że właśnie tego ma dotyczyć spotkanie. Prezydent, przedstawiciele rządu oraz szeroko rozumiany biznes mają wspólnie wypracować "dobre, mądre rozwiązania", które z jednej strony pozwolą przetrwać firmom, a z drugiej zminimalizują ryzyko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Andrzej Duda spotkał się w środę m.in. z przedstawicielami rady ds. przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Obecni byli członkowie m.in. Federacji Przedsiębiorców Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej, Konfederacji Lewiatan, Organizacji Pracodawców RP, Business Centre Club oraz Związku Banków Polskich.

Na spotkaniu był również wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, a także prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
szkoda.
3 lata temu
Panie prezydencie czas stanac po stronie swoich wyborców a nie włądzy.. wszystko dobrze same plusy tylko jako wyborczynie suwerenki tego nie zauważamy> dziś młoda kobieta mówi mam jedne dziecko drugiego nie bedzie bo się boję dlaczego panie prezydencie co z pana projektem w sejmie .. ? cisza .. odp pan to sejm decyduje .? ale czy pan naciska ..? nic nie slychac .. czy pan woła głosno o pomoc dla Naszych Kobiet córek synowych.. Cisza..
1410
3 lata temu
Jestem ciekawy ile przedsiebiorcow popiera prezdenta i pis ???
J23
3 lata temu
Satyra prawdę powie, fałszu się wyrzeka, wielbi urząd, czci król lecz sadzi człowieka..(prymas JI Krasiński)
J23
3 lata temu
Ten Duda to obraza urzędu Prezydenta RP.
J23
3 lata temu
Ten Duda to obraza urzędu Prezydenta RP.
...
Następna strona