Notowania

Długi Polaków. Unikanie listonosza nie pomoże

2,5 mln Polaków nie spłaca na czas kredytów, czynszu czy rachunków. Dług sam nie zniknie. Unikanie listonosza tylko pogorszy sprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
2,5 mln Polaków nie spłaca na czas kredytów.

Aż 17 proc. Polaków przyznaje, że zaciąga pożyczki na zasadzie "jakoś to będzie" – wynika z badań IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, o których pisze "Rzeczpospolita".

Problem z zadłużeniem ma już 2,5 mln rodaków. Część z dłużników ratuje się ucieczką, zmienia adres zamieszkania, nie odpowiada na pisma z firmy windykacyjnej, unika listonosz. To najgorsza strategia – pisze "Rz".

Nie odebranie zawiadomienia bowiem nie wstrzymuje windykacji. Sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu. A jak przekonują firmą windykacyjne, zawsze jest możliwość rozmowy. Kiedy jednak sprawa trafi do sądu, a potem do komornika, nie ma już pola do negocjacji – pisze "Rz".

Zobacz też: Budżet UE wciąż nieznany. Rząd zapowiada walkę o każdą złotówkę

Dodatkowym kłopotem może okazać się wpisanie na listę KRD. – Osoba, która widnieje w KRD, może mieć później problemy z zaciągnięciem kredytu, z zakupami na raty czy zawarciem umowy z operatorem telefonii komórkowej. Staje się bowiem klientem podwyższonego ryzyka – tłumaczy na łamach dziennika Tomasz Konieczny, radca prawny specjalizujący się w prawie konsumenckim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: poczta, długi, krd
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

Twój nickZauważmy że te 17% kredytobiorców wyznających zasadę "jakoś to będzie" potrzebuje 10metrowego trzonka u miotły żeby stać jak najdalej od … Czytaj całość

01-08-2019

lolpa kto normalny bierze pozyczki, jak na coś nie stac, to tego nie kupuję, a potem zdziwienie, że komornik przychodzi, to jego praca

01-08-2019

KacyPiszę się NIEODEBRANIE, łącznie.

Rozwiń komentarze (51)