Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Dm-drogerie markt wchodzi do Polski. Ruszyła rekrutacja, na razie w jednym mieście

10
Podziel się

Trzyletnie doświadczenie, znajomość programów komputerowych i swobodna komunikacja w języku niemieckim – takim oczekiwaniom musi sprostać osoba, która chce być kierownikiem sklepu Dm-drogerie markt. Sieć wkrótce wejdzie do Polski. Rozpoczęła kompletowanie zespołu.

Dm-drogerie markt wchodzi do Polski. Ruszyła rekrutacja, na razie w jednym mieście
Sieć Dm rozpoczęła rekrutację zespołu. Na razie tylko w Wrocławiu (mat. prasowe)
bDYnqGwl

Rossmann i pozostałe sieci handlowe muszą się mieć na baczności. Jeden z największy europejskich graczy na rynku drogeryjnym, niemiecka sieć Dm-drogerie markt planuje uruchomić w naszym kraju sieć swoich placówek. Pierwsze powstaną we Wrocławia, ale pewne jest, że sieć chce działać na terenie całego kraju.

W internecie pojawiły się pierwsze ogłoszenia o pracę. Wszystkie dotyczą stolicy Dolnego Śląska. W pierwszej kolejności firma szuka managera regionalnego, kierownika sklepu i konsultanta IT.

Bez znajomości niemieckiego nie zrobi się kariery w Dm-drogerie

bDYnqGwn

Od kierownika sklepu oczekuje się wykształcenia kierunkowego lub co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w handlu detalicznym, najlepiej w sektorze drogeryjnym, ale nie jest to warunek konieczny. Kandydat powinien umieć obsługiwać programy komputerowe i aplikacje mobilne, dobrze też, by miał doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie dodatkowym atutem. Kryterium, które najbardziej może odsiać potencjalnych zainteresowanych, jest wymóg bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego (co najmniej na poziomie C1).

Zobacz także: Garnki i tace zamienili na szpachle i młotki. Właściciel restauracji z pracownikami zostali budowlańcami

Od managera regionalnego oczekuje się nie tylko znajomości niemieckiego, ale i angielskiego. Ponadto musi wykazać kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu obszarem sprzedaży.

bDYnqGwt

W ogłoszeniu nie wskazano wynagrodzenia, na jakie mogą liczyć zatrudnieni. Jest tylko mowa o "pełnym etacie", ale w ofercie nie potwierdzono, czy chodzi o 40-godzinny tydzień pracy w oparciu o umowy cywilne czy jednak umowę o pracę.

Jak widać, w pierwszej kolejności Dm-drogerie market szuka osób, które "postawią" sieć w Polsce i dopiero później rekrutować będzie pracowników poszczególnych sklepów. Nie podano, ile placówek firma planuje u nas tworzyć w tym roku.  

Polacy chodzą do Rossmanna

Niekwestionowanym liderem na polskim rynku pozostaje Rossmann. W połowie lutego otwarta została 1500. Drogeria sieci w Polsce. Pierwszy sklep z biało-czerwonym logo zaprosił na zakupy 28 lat temu w Łodzi przy Piotrkowskiej. Sieć zatrudnia 18,7 tys. pracowników, a jej obroty przekraczają 10,4 mld zł rocznie.

bDYnqGwu

A jak radzi sobie konkurencja? Pod koniec 2020 r. Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja przeprowadziła głęboką restrukturyzację sieci drogerii Hebe oraz sieci aptek. Firma zamknęła 29 sklepów, a otworzyła jedynie 12 placówek. Liczba sklepów spadła z 273 na koniec 2019 r. do 256 na koniec 2020 r.

Trzeci na podium Super-Pharm ma w Polsce jedynie 80 placówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYnqGwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Piotr
2 tyg. temu
Obecnie rekrutację pracowników też można zlecić. Ja zleciłem ją pw BLOT to zewnętrzna firma, która zajmuje się takimi rzeczami. Podałem swoje wymagania i nie musiałem temu poświęcać dużo czasu, a znaleźli mi całkiem fajną załogę. Warto korzystać z takich opcji.
Meks
3 tyg. temu
Zamiast narzekać, można zrobić polską sieć, z przewagą polskich produktów. Były kiedyś całkiem fajne kosmetyki "z lnem", szampony pokrzywowe, woda brzozowa... Teraz tych produktów nie ma, a jak są to na najniższej półce, w kącie i małym asortymencie. Byłem kiedyś w polskiej drogerii - centralne miejsce zajmowała... CHEMIA Z NIEMIEC. Czy tak trudno jest wyprodukować dobry proszek do prania? To jest lenistwo i cwaniactwo. Kiełbasa z solą drogową, III gatunek owoców i warzyw z giełdy sprzedawany jako "z upraw ekologicznych", samochody spawane z trzech rozbitych... nikt cię tak nie wydyma, jak drugi Polak.
Kovalsky
3 tyg. temu
wasze chodniki, nasze sklepiki. wasze ulice, nasze kamienice
bDYnqGwP
Stanisław
3 tyg. temu
Rossmann i pozostałe sieci handlowe muszą się mieć na baczności. Jeden z największy europejskich graczy na rynku drogeryjnym, niemiecka sieć Dm-drogerie markt planuje uruchomić w naszym kraju sieć swoich placówek. Patrzcie jak nam wybierają młode.
yxyxy
3 tyg. temu
kolejny niemiecki sklep, którzy sprzedaje po cenach w euro przeliczonych na polskie zł ?