Notowania

wiadomości
26.06.2019 10:20

Do Gdańska bez korków. Zapłacisz za pomocą aplikacji, przejedziesz przez specjalne bramki

Na autostradzie A1 między Toruniem a Gdańskiem za przejazd można już płacić automatycznie aplikacją Autopay. Kierowcy, którzy się na to zdecydują, będą mogli przejeżdżać przez bramki wyznaczone tylko dla nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(profil facebookowy „Mapa budowy dróg ekspresowych i autostrad”)
Autostrada od Torunia do Gdańska to ostatnia prosta dla wakacjuszy jadących w ten rejon wybrzeża. / Autor mapy Igor Selmaj – FB Mapa budowy dróg ekspresowych i autostrad

Automatyczne płatności mają sprawić, że pobór opłat będzie dużo szybszy. Jak szacuje spółka Blue Media, która opracowała tę metodę, zamiast 200 aut w ciągu godziny dzięki aplikacji punkty poboru opłat może minąć 600 samochodów.

To oczywiście znakomita wiadomość dla wszystkich jadących nad morze. System nie zapobiegnie wszelkim sytuacjom powodującym korki, ale daje większą szansę na przejazd bez zbędnej zwłoki.

Aplikacja Autopay pozwala skorzystać z automatycznej płatności za przejazd od Gdańska do Torunia i to w obu kierunkach. System był już testowany na A1 od lipca zeszłego roku, teraz jest udostępniany kierowcom w szerszej formie.

Korytarz życia. Nie wszyscy wiedzą, jak należy z niego korzystać

Teraz mogą z niego skorzystać również i ci, którzy planują krótsze podróże. System działa bowiem na wszystkich bramkach wjazdowych i zjazdowych 152-kilometrowego odcinka A1.

Kierowcy powinni też pamiętać, że płacący automatycznie będą mieli do wyłącznie swojego użytku specjalne bramki. Będą one oznaczone symbolem AmberGO i znakiem z przekreślonym inkasentem.

Co muszą zrobić kierowcy, by płacić automatycznie? Wystarczy zainstalować na telefonie aplikację Autopay, którą łatwo znaleźć w sklepach Google Play i App Store. Potem dodajemy dane pojazdu, karty płatniczej i gotowe.

Później, już na bramkach, system kamer rozpozna nasze numery rejestracyjne, podniesie szlaban i po wyjeździe z A1 automatycznie pobierze opłatę z naszego konta.

Co ważne, nie trzeba uruchamiać aplikacji, nie trzeba nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. To samo rozwiązanie zacznie działać jeszcze w lipcu na A4 między Katowicami a Krakowem.

Mapa z autostradą A1 pochodzi z profilu facebookowego „Mapa budowy dróg ekspresowych i autostrad”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, a1, autostrady
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2019

GhubffCiekawe jak dzięki tej aplikacji minąć 5 km zatoru przed bramkami. Dobudują dla nich pas?

25-06-2019

zorrowiniety by załatwiły sprawę jak to jest w normalnych krajach tylko nie w tej thebilnej polsce

25-06-2019

wxdctfvgbhjnmznowu AMBER GOld?

Rozwiń komentarze (63)