Notowania

autostrada
15.01.2019 19:59

A4 na odcinku Katowice–Kraków droższa

Będą podwyżki opłat za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice–Kraków. Drożej będzie od 1 marca 2019 roku - poinformowała w komunikacie grupa Stalexport Autostrady. Co ciekawe, na podwyżki nie zgadza się GDDKiA, ale opinia Dyrekcji nie jest wiążąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

– W odpowiedzi na wniosek Stalexportu Autostrady Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad wyraźnie sprzeciwił się podwyżkom z uwagi na interes kierowców i brak uzasadnienia dla takowych. Zaapelowaliśmy także o niepodnoszenie cen i przeanalizowanie decyzji. Jednak to wszystko co możemy zrobić. Stalexport Autostrady ma prawo podnosić ceny w ramach ustalonych limitów wynikających z umowy koncesyjnej, której zapisy są poufne – mówi money.pl Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 wzrosną z kwoty 30 zł do kwoty 35 zł na każdym placu poboru opłat, czyli w Mysłowicach i w Balicach.

Obecnie dla pojazdów kategorii 2 i 3 od stawki 30 zł stosuje się bonifikatę, która wynosi 12 zł. Spółka podała, że wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2019 roku zostanie odrębnie skonsultowana z GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: autostrada, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2019

gorszysortZawsze płacąc za ta pseudo autostradę zastanawiam się dlaczego płace pełną stawke,Nigdy nie jechałem by nie było remontu.I tak płacę za drogę a nie … Czytaj całość

15-01-2019

EmerytOmijać to szerokim łukiem i będą się prosić.

15-01-2019

S1proponuje po 50 dyszek na każdych bramkach brać ................ należy się w końcu Polacy to wybudowali a prywatny kasę bierze ............... … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (179)