Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

A4 na odcinku Katowice–Kraków droższa

179
Podziel się:

Będą podwyżki opłat za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice–Kraków. Drożej będzie od 1 marca 2019 roku - poinformowała w komunikacie grupa Stalexport Autostrady. Co ciekawe, na podwyżki nie zgadza się GDDKiA, ale opinia Dyrekcji nie jest wiążąca.

A4 na odcinku Katowice–Kraków droższa
(East News)

– W odpowiedzi na wniosek Stalexportu Autostrady Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad wyraźnie sprzeciwił się podwyżkom z uwagi na interes kierowców i brak uzasadnienia dla takowych. Zaapelowaliśmy także o niepodnoszenie cen i przeanalizowanie decyzji. Jednak to wszystko co możemy zrobić. Stalexport Autostrady ma prawo podnosić ceny w ramach ustalonych limitów wynikających z umowy koncesyjnej, której zapisy są poufne – mówi money.pl Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 wzrosną z kwoty 30 zł do kwoty 35 zł na każdym placu poboru opłat, czyli w Mysłowicach i w Balicach.

Obecnie dla pojazdów kategorii 2 i 3 od stawki 30 zł stosuje się bonifikatę, która wynosi 12 zł. Spółka podała, że wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2019 roku zostanie odrębnie skonsultowana z GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(179)
Zordon
5 lata temu
No PiSole, wystarczy nie kraść!! Cały kraj się zrzuca na wypłatę dla Martyny Wojciechowskiej!! Glapińskia ma bzy przyjemność gratis, pd wdzięcznych Pisoli!!
Kolo
5 lata temu
Ta „ autostrada” to 50 km drogi. Najdroższa w Europie!!!
Pan Lis
5 lata temu
A co na to pan Tusk ze swoją elitą PE i POKOmonow hehe. Płac i płacz
Rad
5 lata temu
Tylko podwyżki, jeszcze im mało, sklep podniesie sobie za transport, a my szaraki będziemy robić na ich zachcianki
Rad
5 lata temu
Tylko podwyżki, jeszcze im mało, sklep podniesie sobie za transport, a my szaraki będziemy robić na ich zachcianki
...
Następna strona