Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Dodatek dla weteranów. Sejm zadecydował

83
Podziel się:

Sejm zajął się rządowym projektem nowelizacji ustawy, która zapewnia nowy dodatek wszystkim weteranom poszkodowanym w miejscach. Dodatek zostanie zapewniony również tym, którzy wciąż pracują.

Dodatek dla weteranów. Sejm zadecydował
Ustawa dotyczy 560 osób podległych resortowi obrony (GETTY, SOPA Images)

Sejm przegłosował rządowy projekt o zmianie ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. Projekt dotyczy wprowadzenia systemu zapomóg dla weteranów-funkcjonariuszy oraz weteranów poszkodowanych-funkcjonariuszy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Za było 446 posłów, jeden był przeciw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Baner Glapińskiego. Członek RPP: udana akcja reklamowa NBP

Przypomnijmy, że w czwartek (25 maja) w Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy dot. weteranów. Przedstawiciele klubów i kół w trakcie debaty podkreślali, że nowe regulacje są ważne i potrzebne. Jednogłośnie zapowiedzieli tym samym, że poprą propozycję podczas głosowania, które ma nastąpić w dzisiaj (26 maja) po południu.

Dodatek dla weteranów

Wysokość dodatku dla weteranów będzie uzależniona od procentu uszczerbku na zdrowiu. Świadczenie określone zostało na 5 do 130 proc. najniższej emerytury. Maksymalny wymiar będzie przewidziany dla tych, których uszczerbek na zdrowiu określono na powyżej 90 proc.

Zdaniem Wojciecha Skurkiewicza, wiceministra MON-u, ustawa dotyczy 560 osób podległych resortowi obrony i 40 osób podległych MSWiA.

Wiceminister dodał w Sejmie, że świadczenie miałoby być wypłacane co kwartał. Poszerzenie grona uprawnionych do niego będzie dodatkowo kosztowało państwo 1 mln 800 tys. zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(83)
333 m.
rok temu
No cóż miałem pecha, że na misji w Syrii i Egipcie nie zostałem poszkodowany! Jednak moja radość z tego, że udało mi się uniknąć ,,tej wątpliwej przyjemności" jest bardzo wielka!
stan
rok temu
czy to pomysł ŚNIĘTEGO błaszczka?
olo
rok temu
a to co istotne dla najbardziej zasłużonych dla kraju płacacych 35 40 45 lat składki i czekających na godne stażowe maja gdzies wstyd aby chwalili sie osiagnieciami dla kilku osób a i tak ni dadzą nic wprowadzcie godne obiecane jak obiecaliście
Robert
rok temu
Weteran, czyli katolik, ktory schowany siedzial w piwnicy i po zakonczeniu wojny naokolo opowiada wnusiom, jak walczyl. Tak, jak śmieci ze wschodu sobie tu zyja i opowiadaja naokolo, jak bronia swojego kraju. Znaczy juz nie swojego
antyklerykał
rok temu
/...Walentek w pierwszych dniach wojny, jeszcze w lutym dołączył do Legionu Międzynarodowego, w którym w obronie Ukrainy walczą cudzoziemcy, ochotnicy z 55 krajów. Najwięcej jest Amerykanów, Brytyjczyków i Kanadyjczyków. Kolejną pod względem liczebności grupą są Polacy. Są wśród nich tacy jak Walentek, wojskowi weterani, doświadczeni w misjach, są młodzi ludzie, którzy w Polsce nie odbyli nawet zasadniczej służby wojskowej, są i tacy, o których wiemy niewiele, bo zgodnie z wolą ich i ich rodzin pozostają anonimowi.,...............węcej /Polacy walczą i giną w obronie Ukrainy. W Legionie Międzynarodowym są czwartym narodem pod względem liczebności/
...
Następna strona