Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Dodatki motywacyjne w policji. Jeden dzień absencji i pieniądze przepadają

58
Podziel się:

Od poniedziałku ruszają wypłaty dodatków motywacyjnych dla policjantów. Jak informuje portal rmf24.pl w całym kraju powstały już listy wypłat, które nie uwzględniają mundurowych z choćby jednym dniem absencji we wrześniu. O co chodzi? To wtedy trwał Wielki Protest Mundurowych, podczas którego policjanci szli na zwolnienia lub brali urlopy.

Dodatki motywacyjne w policji. Jeden dzień absencji i pieniądze przepadają
Dodatków nie dostaną uczestnicy akcji protestacyjnej a także osoby, które nie mają z nią nic wspólnego. Wystarczy, że opuściły choć jeden dzień (Materiały WP, Adobe)

Z informacji RMF FM wynika, że chodzi o kwoty od 3 do blisko 10 tys. zł na osobę. O wysokości premii każdorazowo decyduje przełożony. Pieniądze na osoby pominięte powiększają kwoty wypłat pozostałych – informuje portal.

Wystarczy jeden dzień nieobecności

Jak wynika z ustaleń dziennikarza, choć regułą miało być indywidualne podejście do każdego policjanta, w większości miejsc przełożeni nie badają powodów wrześniowej absencji. Pieniędzy nie dostaną uczestnicy akcji protestacyjnej a także osoby, które nie mają z nią nic wspólnego. Wystarczy, że opuściły choć jeden dzień.

Rmf24.pl przytacza przykład policjantki z Podkarpacia po konsultacjach z przełożonym opóźniła zabieg operacyjny i wyznaczyła nowy termin na wrzesień. Ten sam przełożony dodatku nie przyznał.

Zobacz także: Policjanci będą demonstrować? Gość o potencjalnym proteście. „Niezadowolenie się wylewa”

Tegoroczne premie to ewenement w ponad 30-letniej historii policji. Są dziesięciokrotnie wyższe niż w poprzednich latach – informuje portal.

- Tak dobrze policjanci byli opłacani w stanie wojennym, a także gdy upadała komuna - stwierdził jeden z oficerów w rozmowie z reporterem rmf24.pl.

Podwyżki dla mundurowych

A na tym nie koniec. Przypomnijmy. W październiku policja i inne służby mundurowe dostały podwyżkę. Służby dostaną 500 zł na rękę.

Od 1 stycznia 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę (w to jest już wliczona waloryzacja w wys. 4,4 proc. wynagrodzenia) - taką podwyżkę wynegocjowali policjanci z ministerstwem spraw wewnętrznych.

- Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA - powiedział minister Kamiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
hjkl
2 lata temu
Najwyższe w hitrorii haha jak cały rok nie płacili dodatków to się uzbierało. Ciekawe, gdzie porozumienie z 2018r i obiecane pieniadze na 2021r następna oszczedność.
Koli
2 lata temu
Idźcie się poskarżyć prezesowi a nie wy mu służycie jak lokaje lub opiekunki bez pozwolenia jego nie umiecie nic
Kolo
2 lata temu
Kogo du.a boli, trzeba było iść do tej świetnej roboty...a i jeszcze jedno...za urlop jeszcze nikt nikomu niczego nie zabrał...zwolnienia lekarskie to inna sprawa
Hotel ośmiogw...
2 lata temu
Pies dostaje kość i ma się łasić do pisowskiego pana .Jak pan z pisu każe to pies ma gryźć i toczyć pianę z pyska.A czy psy pamiętają co się stało z emeryturą milicjantów i zomowców.Tak ku przestrodze tych co biją kobiety i topią dzieci na bagnach.Nic nie zostanie zapomniane.
Szol
2 lata temu
Policjańci i dadzą się OKRADAĆ?????
...
Następna strona