Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Dodatkowe zasiłki opiekuńcze na czas ferii. Nieoficjalnie: może ich nie być

13
Podziel się

Rodzice najmłodszych uczniów szkół podstawowych mogą mieć nie lada problem. Nie ma pewności, czy ZUS będzie wypłacał dodatkowy zasiłek opiekuńczy za czas ferii zimowych, wspólnych dla wszystkich województw. Jeśli nie, pozostanie im konieczność wzięcia urlopu wypoczynkowego.

Dodatkowe zasiłki opiekuńcze na czas ferii. Nieoficjalnie: może ich nie być
Szkoły pozostaną zamkniete co najmniej do 17 stycznia. Co z zasiłkami opiekuńczymi? (pixabay.com, Taken)
bDAJgqzp

Zbliżające się ferie zimowe to "festiwal rozczarowań". Nie dość, że premier jasno zapowiedział, że obowiązujące restrykcje mają de facto uniemożliwić podróżowanie, to do tego część rodziców będzie musiała wziąć wolne, by zająć się dziećmi w domu.

Rodzice dzieci do lat 8 mogą pobierać dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas, gdy z powodu zamknięcia szkół muszą opiekować się dziećmi w domu. Zasiłek wypłacany jest przez ZUS i wynosi 80 proc. wynagrodzenie.

bDAJgqzr

Rozporządzenie wprowadzające dodatkowy zasiłek opiekuńczy obowiązuje do 24 grudnia włącznie, czyli do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Dziennikarze RMF FM ustalili, że rząd nie planuje wprowadzać go w dniach 4-17 stycznia, a więc w trakcie wspólnych dla wszystkich szkół w Polsce ferii. Podobna sytuacja miała miejsce podczas wakacji.

Wobec tego rodzice, którzy nie będą w stanie znaleźć dla dzieci opieki ani pracować z domu, będą musieli skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Czy tak rzeczywiście będzie? To na razie decyzja nieoficjalna. Czekamy na potwierdzenie jej przez ministra edukacji lub premiera.

Zobacz także: Ferie 2020. "Musimy odsunąć na bok podziały polityczne"
bDAJgqzx
bDAJgqzS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Gość
2 miesiące temu
A przed pandemia był wypłacany zasiłek opiekuńczy na czas ferii czy wakacji? Jakoś nie przypominam sobie ...
Ggg
2 miesiące temu
Urlopy, a nie siedzenie w domu. Grono ludzi nie ma co zrobić z dziećmi i dają radę i nikt ich nie pyta o zdanie. A tu rozdawanie pieniędzy. Ja też chętnie posiedziała bym na zasiłku, a muszę pracować i zająć się domem jak i dzieckiem.
Matka
2 miesiące temu
Ja nigdy nie otrzymalam złotówki na dzieci.chodzilam do pracy placilam duze pieniądze opiekunce. Zabralam moim skarbom tak wiele.czego marudzicie to wasze dzieci waszym obowiązkiem jest o nich. Dlaczego wszyscy z budzetu musza utrzymywac wasze dzieci
bDAJgqzT
Henryk
2 miesiące temu
A z jakiej racji w czasie ferii zasiłki. Czy w poprzednich latach dawali zasiłki.
Też matka
2 miesiące temu
Sama mam 2 dzieci Ale wkurza mnie jak widzę, jak te leniwe matki tylko wyciągają łapy po kasę za nic. Zawsze dzieciom szkolnym trzeba organizować opiekę na przerwy świąteczne, ferie, wakacje A teraz wielki lament