Notowania

fiskus
19.04.2019 18:45

Dolnośląska skarbówka zbyt gorliwa? Przedsiębiorcy poskarżyli się Rzecznikowi

Jest wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędników Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Mieli nad wyraz chętnie sięgać po surowe przepisy podatkowe wobec firm. Pomimo zaleceń Ministerstwa Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce wyjaśnień od dolnośląskich pracowników skarbówki (Fot: Mateusz Grochocki)

Miarka się przebrała. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce wyjaśnień od dolnośląskich pracowników skarbówki. Mieli przedłużać w nieskończoność kontrole podatkowe i celno-skarbowe.

Urzędnicy mieli w tym celu sięgać po "zawieszanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego, tuż przed jego wygaśnięciem". To cały czas się dzieje mimo, że resort finansów wystosował wobec urzędników zalecenia, aby unikali tej praktyki.

– Za pośrednictwem Rady Przedsiębiorców i bezpośrednio do Biura Rzecznika spływają informacje o urzędnikach, którzy wciąż nie stosują się do wytycznych Ministerstwa Finansów – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. – Taka praktyka stoi w sprzeczności z ideą Konstytucji Biznesu, której powinni przestrzegać.

Obejrzy: Zakaz handlu. "Nie mogłem słuchać dyskusji na zasadzie czochrania kota"

Jako przykład Rzecznik MŚP Adam Abramowicz podał przedsiębiorcę z Wrocławia, wobec którego postepowanie podatkowe toczy się od 2014 roku i nie zostało rozstrzygnięte do dziś, a jego przedawnienie nastąpiłoby pod koniec 2018 r.

Tymczasem w listopadzie 2018 Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wszczął postępowanie przygotowawcze, a w konsekwencji o żadnym przedawnieniu nie może być mowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2019

czerwińskiTacy urzędnicy to skarb. Jak o budżet dbają. A że przy okazji zniszczą komuś życie? Przedsiębiorca to przestępca, więc nie ma co się zbytnio martwić. … Czytaj całość

19-04-2019

Tyle w temaciemafia urzednicza i tyle, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase albo mieli w tym własny interes bo sie zebrało kilku "obrotnych" albo dostali … Czytaj całość

19-04-2019

BogusławGłupi przepis i cwani urzędnicy

Rozwiń komentarze (100)