Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dolnośląska skarbówka zbyt gorliwa? Przedsiębiorcy poskarżyli się Rzecznikowi

101
Podziel się

Jest wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędników Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Mieli nad wyraz chętnie sięgać po surowe przepisy podatkowe wobec firm. Pomimo zaleceń Ministerstwa Finansów.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce wyjaśnień od dolnośląskich pracowników skarbówki
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce wyjaśnień od dolnośląskich pracowników skarbówki (East News, Mateusz Grochocki)
bDYPypIR

Miarka się przebrała. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw chce wyjaśnień od dolnośląskich pracowników skarbówki. Mieli przedłużać w nieskończoność kontrole podatkowe i celno-skarbowe.

Urzędnicy mieli w tym celu sięgać po "zawieszanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego, tuż przed jego wygaśnięciem". To cały czas się dzieje mimo, że resort finansów wystosował wobec urzędników zalecenia, aby unikali tej praktyki.

– Za pośrednictwem Rady Przedsiębiorców i bezpośrednio do Biura Rzecznika spływają informacje o urzędnikach, którzy wciąż nie stosują się do wytycznych Ministerstwa Finansów – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. – Taka praktyka stoi w sprzeczności z ideą Konstytucji Biznesu, której powinni przestrzegać.

bDYPypIT
Zobacz także: Obejrzy: Zakaz handlu. "Nie mogłem słuchać dyskusji na zasadzie czochrania kota"

Jako przykład Rzecznik MŚP Adam Abramowicz podał przedsiębiorcę z Wrocławia, wobec którego postepowanie podatkowe toczy się od 2014 roku i nie zostało rozstrzygnięte do dziś, a jego przedawnienie nastąpiłoby pod koniec 2018 r.

bDYPypIZ

Tymczasem w listopadzie 2018 Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wszczął postępowanie przygotowawcze, a w konsekwencji o żadnym przedawnieniu nie może być mowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYPypJu
wiadomości
KOMENTARZE
(101)
eryk c
rok temu
Po wygranej PiS przeniosłem firmę do Czech i mam święty spokój wam też radzę tam jestem traktowany jak podatnik a nie jak w Polsce -złodziej
Paweł
2 lata temu
Po co nam rząd, który nie potrafi wziąć za mordę bandytów na stołkach urzędniczych w podległych urzędach.
Pis rządzi, p...
2 lata temu
Bravo pis, więcej takich regulacji i takich urzędników, a przegrana w wyborach macie jak w urzędzie skarbowym grzywnę przedsiobiorca pewna na 100 proc.
bDYPypJv
Wolak
2 lata temu
Zachęcają Polaków by płacili podatki w Czechach.
I tak to właś...
2 lata temu
To są urzedasy sympatyzujący z platformą. Uluca i zagranica. Dzięki nim Polacy psioczą na ten rząd obwiniając go za te zachowanie panstwowej wszak instytucji.
...
Następna strona