Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Dom na Sycylii za bezcen. To plan ratunkowy

42
Podziel się:

Cammarata, niewielka historyczna miejscowość w samym środku Sycylii z ruinami średniowiecznego zamku, popada w zapomnienie. Władze postanowiły oddać kamienne domy nowym właścicielom za symboliczne euro i zobowiązanie remontu.

Sycylijskie miasto Cammarata.
Sycylijskie miasto Cammarata. (Berthold Werner/Wikimedia, Berthold Werner/Wikimedia)

Burmistrz sycylijskiej Cammaraty Vincenzo Giambrone postanowił uratować swoje miasto przed upadkiem - informuje CNN. Miasteczko się wyludnia - na koniec 2017 r. gminę zamieszkiwało zaledwie 6197 osób - a kamienne domy popadają w ruinę.

Program ratunkowy polega na pozyskaniu upadających nieruchomości, powstrzymaniu wyludniania się sycylijskiego miasteczka i ściągnięciu nowych inwestorów. Jak wskazuje CNN, udało mu się przekonać właścicieli opuszczonych nieruchomości, aby przekazali je gminie za darmo. Obecnie dostępnych jest około 15 nieruchomości.

Miasto odda je nowym właścicielom za bezcen, ale pod ścisłymi warunkami. Pierwszeństwo mają rodziny z dziećmi, które mogą przeznaczyć nieruchomość na dom mieszkalny, hotel czy restaurację. Nowy właściciel musi wyremontować dom w trzy lata. Jak pisze CNN, musi również wpłacić depozyt w wysokości 5 tys. euro, który zostanie zwrócony po zakończeniu remontu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
TKM
4 lata temu
PiS u władzy, więc to samo może czekać polską prowincję przy granicy z Ukrainą i Białorusią !
realista
4 lata temu
był w te wakacje, ściema do kwadratu, miasteczka w trudno dostępnym terenie, nic do roboty poza chowaniem się przed słońcem, nieżyzna ziemia, do morza daleko po krętych drogach, infrastruktura jak na Śląsku w latach 80, wszędzie syf i dziury, bidnie że nie widać że to Włochy i EU, kulinarnie bieda, mało co rośnie na wulkanicznej skale, kto by się spodziewał w Italii kiepskiego żarcia, a jednak! oliwki i pomidory beznadziejne, mało przypraw, na miejscu mało co się produkuje, do tego opary i pyły z Etny, ogólnie ta wyspa jest skazana na wyludnienie
blondynka
4 lata temu
Ja tez DAJE bezplatnie co jakis czas i wcale sie nie chwale :)
jukol
4 lata temu
nasi sie boja nawet przekopac Mierzeje Wislana ,praca podatki rozwoj a tam daja darmo
Z bogiem
4 lata temu
No to patologia 500+ ma gdzie jechać by darmo dostać chatę
...
Następna strona