Notowania

Donald Trump ogłosi stan wyjątkowy. Tak chce zdobyć fundusze na mur na granicy

USA stoją w obliczu stanu wyjątkowego. Jego wprowadzenie, przy jednoczesnym podpisaniu ustawy finansowej, zapowiedział prezydent Donald Trump. Według niego ma to być kompromis między republikanami i demokratami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Donald Trump zażądał od Kongresu 5,7 mld dolarów na budowę muru. (Fot: Associated Press)

Impas związany z ustawą finansową trwa od ponad miesiąca. W skutek sporu o politykę migracyjną, a zwłaszcza w kontekście muru na granicy USA z Meksykiem, demokraci nie mogą dojść do porozumienia z republikanami. Nie ma bowiem zgody w Kongresie na udostępnienie prezydentowi Trumpowi 5,7 mld dolarów na budowę muru.

Aby uniknąć kolejnego zawieszenia funkcjonowania rządu, czyli tzw. shutdown, Donald Trump zapowiedział, że podpisze ustawę finansową – podaje Polska Agencja Prasowa.

Poinformował o tym senator Mitch McConnell, przewodniczący Partii Republikańskiej, która ma w Senacie większość. Dodał, że w krótce po tym prezydent ma zamiar wprowadzić stan wyjątkowy.

Na Twitterze dodał, że poprze w tej sprawie prezydenta. "Będziemy głosować w celu zabezpieczenia naszych granic i utrzymaniu bezpieczeństwa amerykańskich obywateli" - napisał.

Strażnicy znaleźli katapultę na granicy USA i Meksyku

Na zapowiedź wprowadzenia stanu wyjątkowego zareagowali demokraci. Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów, ostrzegła, że jej partia podejmie wówczas odpowiednie kroki prawne – donosi PAP. Podkreśliła, że taka decyzja prezydenta byłaby niebezpiecznym precedensem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: trump, mur na granicy z meksykiem, usa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2019

gaderUSA to pasożyt, który za pomocą dolara wysysa świat z życiodajnego kapitału... peryferyjny kapitalizm zależny neoliberalizm 21 google

15-02-2019

Proroctwa zawarte w BibliiPewna nacja wroga ludzkości chce za pomocą tej marionetki zdemolować świat...

15-02-2019

falartusa śmierć mocarstwa google zlęknione mocarstwa google

Rozwiń komentarze (45)