Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Donald Tusk o brexicie. "Wszystko jest w rękach Brytyjczyków"

2
Podziel się

- Dopóki Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, to wszystko jest w jej rękach - powiedział dziennikarzom w Strasburgu Donald Tusk. Dodał również, że jego zdaniem dyrektywa o prawach autorskich nie zagraża wolności w internecie.

Donald Tusk stwierdził, że w kwestii brexitu nadal wszystko jest w rękach Brytyjczyków
Donald Tusk stwierdził, że w kwestii brexitu nadal wszystko jest w rękach Brytyjczyków (East News, FREDERICK FLORIN/AFP/East News)
bDYPkaOd

Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzami po sesji Parlamentu Europejskiego. Rano zwrócił się do posłów, by nie opuszczali milionów Brytyjczyków, którzy opowiedzieli się za unijnymi wartościami.

- Unia nie powinna opuszczać miliona Brytyjczyków, którzy wyszli w weekend na ulicę ani 6 milionów, którzy podpisali petycję za pozostaniem w Unii Europejskiej - powiedział Donald Tusk podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

- Ci ludzie nie czują, że są reprezentowani w brytyjskim parlamencie, więc muszą czuć się reprezentowani tutaj - dodał, zwracając się do europosłów.

bDYPkaOf

Obejrzyj: Brexit tematem numer jeden na Wyspach. Nasz dziennikarz zdradza kulisy

Na spotkaniu z dziennikarzami powtórzył te słowa i stwierdził, że teraz Brytyjczycy mają trochę czasu. - Jeśli na początku kwietnia Wielka Brytania nie zdecyduje się na uczestniczenie w wyborach europejskich, to wszystko będzie rozstrzygnięte - powiedział Tusk.

Dodał jednak, że wszystkie scenariusze są jeszcze możliwe. - Ale dopóki Brytyjczycy są członkami Unii Europejskiej, to wszystko jest w ich rękach - stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej.

bDYPkaOl

Tusk był również pytany o to, czy przegłosowana we wtorek przez Parlament Europejski dyrektywa o prawie prasowym jest rzeczywistym zagrożeniem dla wolności w sieci.

- Rozumiem obawy niektórych komentatorów, ale to rozwiązanie jest bezpieczne z punktu widzenia wolności w internecie - ocenił Donald Tusk.

bDYPkaOm

Odniósł się również do wypowiedzi prof. Ryszarda Legutko. Eurodeuptowany PiS otwarcie krytykował przyjętą we wtorek dyrektywę. Stwierdził również, że brexit to sprawa, za którą odpowiedzialność ponoszą m.in. Donald Tusk i Jean-Claude Juncker. - Wszyscy, którzy podejmowali zasadnicze decyzje w UE są za to odpowiedzialni. Nie oszukujcie się - duża część odpowiedzialności spoczywa na Was - powiedział Legutko.

Tusk na konferencji prasowej odpowiadał, że "nie rozumie stanowiska europosła" i ironizował, że jak zwykle wszystko to "wina Tuska".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYPkaOG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
ADAM
2 lata temu
Nawet jak Tusk powie coś co jest "oczywistą oczywistością" to PiSowdcy wPiSowicze są gotowi do PiSania .
Donald PO
2 lata temu
Dir Tireza, aj łont mit ju to tok ebałt breksit end ebałt reżim PIS in Poland Łi mast hew miting sun Gud baj