Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Dopłaty dla rolników. Polska otrzyma około 3 mld euro dodatkowych środków

27
Podziel się:

Pieniądze dla Polski będą pochodzić z nowej puli środków zaproponowanych przez Komisję Europejską w kwocie 26,5 mld euro na Wspólną Politykę Rolną w latach 2021-2027.

Łącznie na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich zaproponowano 391 mld euro.
Łącznie na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich zaproponowano 391 mld euro. (PAP)

- W nowej perspektywie na lata 2021-2027 KE zaproponowała o 26,5 mld euro środków więcej na Wspólną Politykę Rolną - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty Zbuczynie.

Komisja Europejska zaproponowała z końcem maja dodatkowe środki dla państw unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy w wysokości 750 mln zł w formie dotacji i pożyczek.

Zobacz także: Zobacz też: Kopalnie przez trzy tygodnie zamknięte. Odbije się to na finansach samorządów

- W ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy będą dodatkowe środki, co najmniej 3 mld euro na dopłaty, na rozwój dla polskich rolników - dodał.

Na początku czerwca komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski informował, że Komisja Europejska w ramach pierwszego filara Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na lata 2021-2027 zaproponowała kwotę 290,7 mld euro, czyli o 4,5 mld euro więcej niż w poprzedniej propozycji. Łącznie na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich zaproponowano 391 mld euro.

Proponowane finansowanie jest o 6,6 mld euro, czyli o około 2 proc. wyższe niż kwota, do której się dąży przy utrzymaniu poziomów finansowania do 2020 roku. Jest również o 26,4 mld euro wyższe niż propozycja Komisji z 2018 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(27)
a o emerytach
2 lata temu
zapominają a podwyżka 50-70 zł a potracenia 100zł więcej hieny a opieka dalej dno lekarska PO załatwiło nas z ta prywatyzacją ---przychodnie zamknięte ,szpitale tez to gdzie te składki danie
Jasiu
2 lata temu
Przestań Pan wreszcie kłamać powie Pan prawdę jak się pomyli. A miejsce Prezesa to jest w kurniku. A nie niszczenie polskiej demokracji i urzędów. Przestań człowieku opowiadać bajki. Macie pustą kasę. Rozdajecie powietrze bo nic innego nie macie. Jakie prowadzicie inwestycje tylko kacze urojenia
Rolnik
2 lata temu
Wincyj dajta wincyj Mało nam i weźniem każde piniendze...nowe auta trza i dzieciom domy z basenami pobudowac
janusz
2 lata temu
Wy nam nie dajcie.Tylko nie zabierajcie,
ludzikUSA
2 lata temu
zadne pieniadze dla rolnikow matouszku rydzyk biedny jemu trza dac
...
Następna strona