Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dopłaty dla rolników. Polska otrzyma około 3 mld euro dodatkowych środków

Pieniądze dla Polski będą pochodzić z nowej puli środków zaproponowanych przez Komisję Europejską w kwocie 26,5 mld euro na Wspólną Politykę Rolną w latach 2021-2027.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Łącznie na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich zaproponowano 391 mld euro.

- W nowej perspektywie na lata 2021-2027 KE zaproponowała o 26,5 mld euro środków więcej na Wspólną Politykę Rolną - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty Zbuczynie.

Komisja Europejska zaproponowała z końcem maja dodatkowe środki dla państw unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy w wysokości 750 mln zł w formie dotacji i pożyczek.

Zobacz też: Kopalnie przez trzy tygodnie zamknięte. Odbije się to na finansach samorządów

- W ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy będą dodatkowe środki, co najmniej 3 mld euro na dopłaty, na rozwój dla polskich rolników - dodał.

Na początku czerwca komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski informował, że Komisja Europejska w ramach pierwszego filara Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na lata 2021-2027 zaproponowała kwotę 290,7 mld euro, czyli o 4,5 mld euro więcej niż w poprzedniej propozycji. Łącznie na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich zaproponowano 391 mld euro.

Proponowane finansowanie jest o 6,6 mld euro, czyli o około 2 proc. wyższe niż kwota, do której się dąży przy utrzymaniu poziomów finansowania do 2020 roku. Jest również o 26,4 mld euro wyższe niż propozycja Komisji z 2018 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

AnnaTeraz pisowcy UE w d ... ę pocałują a niedawno pluli. Jak ci nie jest wstyd Morawiecki. Teraz przed wyborami przypomniał sobie o rolnikach, a gdzie … Czytaj całość

10-06-2020

goscNic nie powinniscie dostac,tylko seodkowy paluch,za lamanie podstawowych praw UE,plujecie na UE ale bez wstydu bierzecie od niej kase,to tylko wam … Czytaj całość

10-06-2020

pisfanNajpierw TVP i Kurski. Jak coś zostanie może będzie dla rolników, ale taki bardzo pewny bym nie był.

Rozwiń komentarze (27)