Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Dopłaty dla rolników rekordowo wysokie. Za krowę ponad 20 zł więcej

76
Podziel się

Choć to nie zasługa programu "Krowa plus", to dopłaty dla rolników są najwyższe od lat. Za bydło czy krowę rolnik dostanie ponad 20 zł więcej. Ale wzrosną niemal wszystkie dopłaty.

Dopłaty dla rolników rekordowo wysokie. Za krowę ponad 20 zł więcej
Rolnicy mogą mieć powody do zadowolenia (Flickr, Otwarte Klatki)
bDoaXjeJ

Resort rolnictwa właśnie podał wysokość tegorocznych dopłat bezpośrednich. Są rekordowo wysokie.

Wszystko za sprawą ustalonego przez Europejski Bank Centralny kursu euro. Do rozliczania dopłat przyjęto kurs 4,5462 zł, choć w zeszłym roku było to 4,37 zł, a w 2018 - 4,27 zł.

Jak się to przekłada na wysokość dopłat? Na przykład płatność do jednej krowy w tym roku wyniesie 412,11 zł. W 2019 wyniosła ona tymczasem nieco ponad 387 zł. Dopłata do bydła to w tym roku natomiast 326,76 zł, o 24 zł więcej niż przed rokiem.

bDoaXjeL
Zobacz także: Jeszcze 1,4 mln rolników musi wziąć udział w spisie rolnym

Dopłata do jednej owcy wyniesie około 111 zł, o siedem złotych więcej niż w 2019.

bDoaXjeR

Znacząco wzrośnie także na przykład jednolita płatność obszarowa (z 483,79 zł na hektar z 471,64 zł) czy dopłata dla młodych rolników (z 256,62 zł na hektar ze 165,10 zł).

Mniej wyniosą tylko niektóre dopłaty, na przykład do tytoniu. To jednak płatność krajowa, niezależna od Unii i kursu euro.

Ogółem na dopłaty pójdzie w tym roku 15,53 mld zł, a to o ponad 300 mln zł więcej niż przed rokiem.

bDoaXjeS
bDoaXjfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
456
2 miesiące temu
W rolnictwie bieda bieda i. Jeszcze raz bieda z tego co wiem dopłaty od razu idą na długi których rolnik nabrał. Nawozy, oprysk, ropa, koncętraty, nasienie, przelewanie prużnego w puste, niech zrobią normalne ceny za mięso,mleko itp, wtedy dopłaty niebędą potrzebne, dla rolnika za kilogram wołowiny od 5 do 8 zł a ja się pytam jakie ceny w sklepach, za litr Mlek 90gr mamy, dziadowskie pieniądze na wszystko brakuje, tak mamy niestety
DS
2 miesiące temu
Niszczenie rolnictwa, wiec trzeba resztę społeczeństwa nastawiać na rolników. Pamietajmy, ze bez dobrej jakości jedzenia będziemy bezbronni.
Xyz
2 miesiące temu
Dopłaty nie są korzystne dla Polski ponieważ rolnik Niemiecki dostaje więcej. Kompletny bezsens grożący jedynie zwykłym ludziom ,że w czasie kryzysu kiedy braknie pieniędzy na dopłaty żywność z dnia na dzień wystrzeli. Mało kto wie ,że rolnik pracuje dzisiaj tylko na dopłatę. To cały jego zysk.
bDoaXjfn
MARO
2 miesiące temu
O wysokości dopłat decyduje kurs złotego wobec Euro a nie czyjeś tam widzi mi się !
Lipa
2 miesiące temu
12 złotych więcej do hektara normalnie szok taki rekord
...
Następna strona