Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dostęp do pieniędzy po śmierci członka rodziny. Z czym nie radzą sobie Polacy?

- Często jest tak, że współmałżonek miał konto w banku, a współmałżonek, który po nim dziedziczy, nie zna hasła do tego konta. Nie każdy ma konto wspólne z współmałżonkiem albo ustanowił pełnomocnika - mówił w programie "Money. To się liczy" Rzecznik Finansowy Mariusz Golecki. Są też inne, bardziej skomplikowane kwestie. Na przykład dostęp do pieniędzy zbieranych przez lata na emeryturę na funduszu emerytalnym. - Jeśli o to chodzi, to mamy różne problemy z tym związane. Pierwsza kwestia to dostęp do konta. Tu mamy do czynienia ze stosunkowo nowymi regulacjami, które w pewien sposób wychodzą naprzeciw konsumentom: to kwestia związana z pełnomocnictwem - dodał. Jak przyznał, nie zawsze i nie do końca banki w sposób transparentny o tym informują. - Jeżeli bank tego nie podpowiada, to my staramy się to czynić. Na naszej stronie internetowej rf.gov.pl można znaleźć krótki poradnik - wyjaśnił.

0
0
87
Podziel się
Komentarze (87)
zobacz więcej komentarzy (87)
KOMENTARZE
(87)
kolo9
2 lata temu
Jedyny sposób to jak najszybciej "wyczyścić" konto jak się zna hasło, ojciec miał konto w banku tym co Kondrat reklamuje, dobrze, że matka hasło znała to jej przelałem te pieniądze, z bankiem nawet rozmowy nie było, urzędniczyna kompletnie olał matkę, sytuacja sprzed dwóch tygodni, tak to wygląda w realu
Irek.
2 lata temu
To cały chłam.
82.
2 lata temu
PIS boi się prawdy , jak ognialub diabeł święconej wody.
82.
2 lata temu
Pieniądze nie trzymaj w Banku . Polskie Banki a machlojki, to to samo. Nigdy nie byłe solidne, i nie będą.W Bankach obowiązuje system komunistyczny nadal. A PIS wprowadza system komunistyczny tylko Polski, więc nic się nie zmieni. W ciężkich chwilach, likwiduj natychmiast konto.Potem są tylko problemy.
demencja
2 lata temu
najwłaściwsze jest wydawanie ile się ma to problemów rodzina nie będzie miała.
...
Następna strona