Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

"Dostępność plus". Ruszył nabór wniosków o granty dla placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej

0
Podziel się:

We wtorek ruszył nabór wniosków o granty dla placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) na poprawę ich dostępności dla niepełnosprawnych i innych osób o szczególnych potrzebach. Jest to element realizacji rządowego programu "Dostępność plus 2018 – 2025".

"Dostępność plus". Na zdj. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński (P) i prezes zarządu BGK Beata Daszyńska-Muzyczka (L)
"Dostępność plus". Na zdj. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński (P) i prezes zarządu BGK Beata Daszyńska-Muzyczka (L) (PAP)
bEJLZMjp

Rządowy program "Dostępność plus" i ogłoszony w jego ramach konkurs na sfinansowanie poprawy dostępności placówek POZ to kolejne działanie podjęte przez obecny rząd na rzecz wsparcia i poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych i innych osób ze szczególnymi potrzebami - wskazuje w komunikacie resort zdrowia.

W jego ramach, na działania poprawiające dostępność architektoniczną, cyfrową, komunikacyjną i organizacyjną placówek zdrowotnych można otrzymać nawet 720 tys. zł. Nie jest wymagany wkład własny. Nabór ma charakter otwarty i będzie trwać do momentu wyczerpania środków - 80 mln zł - podaje PAP.

- Na tym nie poprzestaniemy. Pracujemy już nad podobnym konkursem, gdzie granty będą przyznawane na poprawę dostępności polskich szpitali – zapowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski.

bEJLZMjr
Zobacz także: Zobacz: Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Jak zapewnia kierownictwo ministerstwa zdrowia, "uruchomienie wsparcia finansowego było możliwe dzięki przychylności i współpracy ze strony Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Od początku priorytetem była dla nas również współpraca z organizacjami pozarządowymi reprezentującymi zarówno osoby niepełnosprawne, jak i świadczeniodawców, tak by zakres i sposób udzielania wsparcia grantowego był wynikiem wspólnej pracy koncepcyjnej".

bEJLZMjx

Wnioski w ramach programu "Dostępność Plus" należy składać elektronicznie pod adresem konkursy.mz.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJLZMjS
KOMENTARZE
(0)