Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Dramat mieszkańców Mikołajek. Burmistrz: poprosili o drewno, ci ludzie nie mają pieniędzy

- W Mikołajkach mamy duże wspólnoty mieszkaniowe po PGR-ach. Zasobność portfeli ludzi tam mieszkających jest niewielka. Biorąc pod uwagę, że na rynku nie ma węgla, już teraz są ogromne problemy - przyznał w programie "Newsroom" WP Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. – Jestem w kontakcie z dwoma takimi wspólnotami, jesteśmy umówieni na spotkanie, by wspólnie się zastanowić, co dalej robić. Tych ludzi naprawdę nie stać, by utrzymać kotłownie. Tona węgla kosztuje w tej chwili od 2,5 do 3 tys. zł. Pomysł mieszkańców bardzo mnie zaskoczył. Poprosili o drewno do kotłowni, ale samym drewnem nie da się ogrzać tych mieszkań. Podnoszenie opłat za ogrzewanie też nic nie da, bo ci ludzie naprawdę nie mają z czego płacić. Zastanawiamy się wspólnie z kierownikiem MOPS, jak wspomóc tych najuboższych. Węgla nawet na Śląsku nie ma, jest ogromny problem z zakupem opału na zimę.
KOMENTARZE
(241)
abc
4 miesiące temu
Burmistrz powinien zamowic dla wszystkich za kase, co zarobil za machloje hektarami. Jeszcze by mu zostalo.
Lenka
4 miesiące temu
Przecież dopiero czytałam artykuł, że sprowadzonego „węgla” na składach jest w bród! Nawet nakazano dawać go do palenia jednostkom budżetowym. Że nie można nic zrobić ze zbożem, bo w portach zalega węgiel.. To jak to właściwie jest??
marek
2 lata temu
morawiecki razem z moskwa niech grzeja wlasnymi....mieszkania Polakow
prof. MM
2 lata temu
Większość PGR-ów postawiono w stan likwidacji w roku 1992, a ostatecznie wszystkie zlikwidowano do 31 grudnia 1993. Minęło zatem 30 lat i jeszcze usprawiedliwiani są likwidacją pgr-ów? A może przyczyną jest to, że Rodzice obecnych ''popegierowiczów'' żyli z zasiłków i takie podejście przekazali swoim dzieciom? Obecnie tych ''dej mi mam chorom curke'' jest coraz więcej, a dzieci takiej patologii przyjmują roszczeniowe postawy swoich rodziców!!!
prof. MM
2 lata temu
Większość PGR-ów postawiono w stan likwidacji w roku 1992, a ostatecznie wszystkie zlikwidowano do 31 grudnia 1993. Minęło zatem 30 lat i jeszcze usprawiedliwiani są likwidacją pgr-ów? A może przyczyną jest to, że Rodzice obecnych ''popegierowiczów'' żyli z zasiłków i takie podejście przekazali swoim dzieciom? Obecnie ty ''dej mi mam chorom curke'' jest coraz więcej, a dzieci takiej patologii przyjmują roszczeniowe postawy swoich rodziców!!!
...
Następna strona