Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dramat mieszkańców Mikołajek. Burmistrz: poprosili o drewno, ci ludzie nie mają pieniędzy

- W Mikołajkach mamy duże wspólnoty mieszkaniowe po PGR-ach. Zasobność portfeli ludzi tam mieszkających jest niewielka. Biorąc pod uwagę, że na rynku nie ma węgla, już teraz są ogromne problemy - przyznał w programie "Newsroom" WP Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. – Jestem w kontakcie z dwoma takimi wspólnotami, jesteśmy umówieni na spotkanie, by wspólnie się zastanowić, co dalej robić. Tych ludzi naprawdę nie stać, by utrzymać kotłownie. Tona węgla kosztuje w tej chwili od 2,5 do 3 tys. zł. Pomysł mieszkańców bardzo mnie zaskoczył. Poprosili o drewno do kotłowni, ale samym drewnem nie da się ogrzać tych mieszkań. Podnoszenie opłat za ogrzewanie też nic nie da, bo ci ludzie naprawdę nie mają z czego płacić. Zastanawiamy się wspólnie z kierownikiem MOPS, jak wspomóc tych najuboższych. Węgla nawet na Śląsku nie ma, jest ogromny problem z zakupem opału na zimę.
0
0
241
Podziel się
Komentarze (241)
zobacz więcej komentarzy (241)
KOMENTARZE
(241)
UE17
miesiąc temu
W każdym pokoju grzejnik olejowy w łazience farelka koszt tak jakby tona węgla była po 2,5 tysiąca złotych ! Warunek to nie przekraczać 3kw na fazę bo inaczej instalacja nie wytrzymuje!!
marek
miesiąc temu
morawiecki razem z moskwa niech grzeja wlasnymi....mieszkania Polakow
prof. MM
miesiąc temu
Większość PGR-ów postawiono w stan likwidacji w roku 1992, a ostatecznie wszystkie zlikwidowano do 31 grudnia 1993. Minęło zatem 30 lat i jeszcze usprawiedliwiani są likwidacją pgr-ów? A może przyczyną jest to, że Rodzice obecnych ''popegierowiczów'' żyli z zasiłków i takie podejście przekazali swoim dzieciom? Obecnie tych ''dej mi mam chorom curke'' jest coraz więcej, a dzieci takiej patologii przyjmują roszczeniowe postawy swoich rodziców!!!
prof. MM
miesiąc temu
Większość PGR-ów postawiono w stan likwidacji w roku 1992, a ostatecznie wszystkie zlikwidowano do 31 grudnia 1993. Minęło zatem 30 lat i jeszcze usprawiedliwiani są likwidacją pgr-ów? A może przyczyną jest to, że Rodzice obecnych ''popegierowiczów'' żyli z zasiłków i takie podejście przekazali swoim dzieciom? Obecnie ty ''dej mi mam chorom curke'' jest coraz więcej, a dzieci takiej patologii przyjmują roszczeniowe postawy swoich rodziców!!!
Juchciarz
miesiąc temu
W tym złym PRL ludzie w zakładach dostawali darmowe kwity na 1t węgla rocznie i też było źle ??? lepiej już było dziś może być tylko gorzej ,dlatego głosuję na Konfederacją
...
Następna strona