Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drogowcy wiedzą, że remont spowoduje korki. Będą dawać kierowcom wodę

Sierpień to idealny czas na rozpoczęcie remontu 12-kilometrowego odcinka autostrady A4, uznali drogowcy. Korki w woj. opolskim będą się tworzyć do listopada. A to niejedyna pułapka czyhająca na wyjeżdżających na wakacje. Problemy są na trasach w niemal każdym regionie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Drogowcy zrobią korek, ale będą poić podróżnych wodą

Dziennik przypomina, gdzie w najbliższym czasie trafimy na utrudnienia. Nie są to niestety optymistyczne wieści dla podróżujących po kraju. W sobotę 8 sierpnia zostanie zamknięta północna jezdnia autostrady A4 w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle.

mBank webinar: Jak w 48 h zacząć sprzedawać przez internet?

"Przewidujemy, iż podczas prowadzenia prac mogą tworzyć się zatory. Aby ograniczyć ich długość zdecydowano, że prace remontowe będą prowadzone w dwóch etapach" - pisze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na swojej stronie internetowej. Zakończenie prac jest planowane na listopad.

"Na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach 1 km będzie wystawiona woda dla podróżnych. Podczas prowadzenia prac będą występowały utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruch oraz ograniczenia prędkości. Informacje przypominające o prowadzonym remoncie będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści" - zapowiadają drogowcy.

W tym roku większość Polaków na urlop pojedzie samochodem
Wakacje 2020 w samochodach. Szykują się spore korki

"Rzeczpospolita" przypomina też o ciągle zakorkowanym odcinku tzw. gierkówki pomiędzy Częstochową i Tuszynem. Na tej trasie regularnie tworzą się zatory, szczególnie przed nielicznymi rozjazdami. Każda stłuczka potrafi zablokować trasę na kilka a nawet kilkanaście kilometrów. To pokłosie faktu, że wytyczone pasy są bardzo wąskie i zabezpieczone barierami. Wystarczy, by zepsuło się jedno auto a setki innych tkwią w korku. Często blokują się też objazdy i nieliczne alternatywne trasy.

Ale korki są też na północy. Muszą się na nie szykować kierowcy jadący z Warszawy w stronę Trójmiasta droga ekspresową S7. Przez 70 km od obwodnicy Płońska trwa budowa, która zakończy się dopiero pod koniec przyszłego roku. Siódemka jest też remontowana na południe od stolicy (między Tarczynam i Grójcem) oraz w okolicach Szczepanowic w woj. małopolskim - przypomina "Rz".

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2020

MaroA czy w związku z tym, zniesione będą opłaty? Czy jak zwykle?

07-08-2020

kierującyOpłata za autostradę wzrośnie - woda nie jest za darmo!

07-08-2020

kierowca.To opłaty za autostrade nie bedzie.

Rozwiń komentarze (118)