Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drogowcy wrócili do drążenia tunelu na Zakopiance

Robotnicy wznowili prace przy drążeniu tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu drogi S7. Prace na Zakopiance stanęły przez podwykonawcę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Do tej pory w dwóch nitkach wydrążono 2087 m tunelu pod Małym Luboniem

Jak informowaliśmy w money.pl, za budowę odpowiada sławetna włoska spółka Astaldi, jednak tym razem problemem był podwykonawca. Prac przy drążeniu tunelu nie prowadzono od stycznia 2019 r. z powodu braku stalowych profili, które miał dostarczyć włoski podwykonawca. Mówiło się, że opóźnienie może potrwać nawet kilka miesięcy. W piątek jednak pracownicy wrócili do pracy.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
20 mld zł na kolejne odcinki dróg. GDDKiA w tym roku ogłosi nowe przetargi

Tunel drążony jest pod górą Mały Luboń, w ciągu budowanej S7 Lubien - Rabka Zdrój, na odcinku Naprawa - Skomielna Biała. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad,prace przy drążeniu tunelu prowadzone będą przez całą dobę, włącznie z sobotami i niedzielami. Natomiast pale wielkośrednicowe przy portalu południowym tunelu wbijane będą po 12 godzin dziennie.

Budowlanka. "Będą upadłości, firmy będą porzucały kontrakty"

Zadaniem pali wielkośrednicowych będzie zabezpieczenie osuwisk usytuowanych przy południowym wlocie do tunelu. Po zabezpieczeniu osuwisk rozpocznie się drążenie czwartego otworu. Pale zabezpieczą także budynek wentylatorowni, który usytuowany będzie przez wlotem do tunelu. Powstanie 150 pali, o średnicy 1,20 m każdy. Osadzone zostaną na głębokości od 14 do 30 metrów.

(GDDKiA)
(GDDKiA)
(GDDKiA)
(GDDKiA)
(GDDKiA)

Do tej pory w dwóch nitkach wydrążono 2087 m tunelu pod Małym Luboniem, wykonano 1807 m obudowy tunelu po linii łuku i 2041 m obudowy w poziomie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, gospodarka, wiadomości, zakopianka, s7
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-02-2019

oolotyle jest ważniejszych dróg do wykonania , po co ta droga , dla kogo !!!

09-02-2019

okociekawe po ilu latach tunel zawali się?

09-02-2019

RyszardA może jeszcze informacja jak długi ma być ten tunel :-)

Rozwiń komentarze (16)