Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Drutex. Sąd orzekł, że to Leszek Gierszewski ma wyłączne prawo do decydowania o firmie

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowił, że prezes Leszek Gierszewski jest jedyną osobą uprawnioną do decydowania o losach Druteksu.

Leszek Gierszewski, prezes Drutexu.
Leszek Gierszewski, prezes Drutexu. (PAP, Marcin Obara)

Od 2 tygodni w spółce trwa ostry spór o władzę. Prezes firmy oskarżył swoją żonę i córkę o próbę "wrogiego przejęcia". Córkę Karolinę Dobranowską, która w firmie była jego zastępczynią, zawiesił w obowiązkach. Zwolnił też trzech najbliższych współpracowników, również członków rodziny.

Żona, Grażyna Gierszewska, chce walczyć o swoje udziały w firmie. Jej zdaniem zwolnienia współpracowników czy blokada siedziby firmy (przez którą nie mogła wejść do środka) były niezgodne z prawem.

Jednak 5 marca gdański sąd stanął po stronie Gierszewskiego. Uznał, że ma on prawo do samodzielnego podejmowania decyzji w sprawach spółki, bo to on jest właścicielem aż 75 proc. jej akcji.

"Sąd Okręgowy nakazał spółce DRUTEX S.A. traktowanie Prezesa Zarządu jako uprawnionego do samodzielnego wykonywania praw korporacyjnych z tytułu posiadania akcji DRUTEX S.A., a także traktowanie wszelkich oświadczeń Grażyny Gierszewskiej dotyczących wykonywania praw z tych akcji DRUTEX S.A. jako bezskutecznych" - czytamy w komunikacie spółki.

Zobacz także: Kazimierz Marcinkiewicz szczerze o konflikcie z b. żoną Izabelą Olchowicz

"Sąd Okręgowy w Gdańsku zakazał Grażynie Gierszewskiej wykonywania praw korporacyjnych z akcji DRUTEX S.A. przysługujących wyłącznie Leszkowi Gierszewskiemu, a także zabronił Grażynie Gierszewskiej powoływania się wobec DRUTEX S.A. oraz osób trzecich na fakt pozostawania współuprawnioną do wykonywania jakichkolwiek praw korporacyjnych z ww. akcji" - czytamy dalej.

Stawka w rodzinnym sporze o prawa do Drutexu jest wysoka. Wspólny majątek Gierszewskich może być wart około miliarda złotych. Firma Drutex jest jednym z największych producentów okien w Europie.

Rodzinny spór o władzę w spółce wybuchł w połowie lutego. Leszek Gierszewski oskarżył córkę i zięcia o próbę wrogiego przejęcia spółki. Wynajął ochroniarzy Krzysztofa Rutkowskiego, by pilnowali wejścia do firmy. Złożył też zawiadomienie do prokuratury.

Jak twierdzi Grażyna Gierszewska, jej mąż "pozostając pod negatywnym wpływem obecnej partnerki życiowej" podejmował złe dla firmy decyzje. Twierdziła też, że ma pełne prawa do podejmowania decyzji w firmie, ponieważ akcje przedsiębiorstwa stanowią wspólny majątek małżonków, a państwo Gierszewscy formalnie nie są rozwiedzeni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)