Notowania

gospodarka
15.04.2019 08:56

Dworczyk o Euro: "Euro zostanie przyjęte wtedy, kiedy będzie to korzystne"

PiS popiera wejście Polski do strefy euro, ale "dopiero jak będzie to korzystne - mówił dziś na antenie Radia ZET Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Michał Dworczyk, szef KPRM (Fot: Sławomir Kamiński)

- Można mnożyć przykłady krajów, które były bogatsze od Polski i po wprowadzeniu Euro traciły - powiedział Dworczyk w poranku radia ZET. - Na Euro skorzystała tylko gospodarka Niemiec i Holandii.

Jak twierdzi szef kancelarii premiera, Prawo i Sprawiedliwość nie sprzeciwia się wspólnej europejskiej walucie. Stoi jednak na stanowisku, że na razie jest to nieopłacalne.

- My jesteśmy absolutnie za europejskością, europejskimi standardami, rozwojem, ale nie zideologizowanymi projektami, które nie służą Polakom - powiedział Dworczyk.

Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

Wyraźny sprzeciw wobec planów wprowadzenia Polski do strefy euro wyraziła na sobotniej konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.

- W interesie niektórych grup przejście Polski na euro będzie korzystne. Ale czy będzie korzystne dla Polski? - pytał Kaczyński. Dodał, że waluta służy "Niemcom, może Holadnii czy Austrii". Ale zaznaczył, że niektóre państwa "tracą, czy nawet popadają w ruinę - jak Grecja". Dodał, że "na przyjęciu straciły nawet bardzo bogate kraje, jak Finlandia czy Francja".

Premier Morawiecki wskazał natomiast, że niektóre kraje - jak Grecja czy Hiszpania - "straciły przez euro dekadę". - Nie opłaca się nam przyjąć euro, opłaca się nam pozostać przy złotówce - dodał premier Morawiecki. Zaznaczył jednak, że takie podejście PiS nie ma nic wspólnego z poglądami partii na samą Unię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, michal dworczyk, euro
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

szurikZaraz, PiS jest za przyjęciem Euro? Ludzie, wy chcecie na nich głosować? Przecież prezes tłumaczył jaka będzie wtedy drożyzna - ceny europejskie, a … Czytaj całość

15-04-2019

krakwy jestescie za ciemnotą, panie Dworczyk i za KORYTEM

15-04-2019

nik-czemnikCo za belkot!

Rozwiń komentarze (56)