Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński ostro o euro. Postawił warunek wprowadzenia wspólnej waluty

1024
Podziel się

- Mówimy "nie" wprowadzeniu euro w Polsce. Nasze zwycięstwo w wyborach będzie gwarancją, że w tej sprawie postąpimy jako Polska racjonalnie - powiedział podczas sobotniej konwencji PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński mówi "nie" euro. Na razie
Jarosław Kaczyński mówi "nie" euro. Na razie (PAP, PAP/Wojciech Pacewicz)
bDmyoymt

Prezes PiS dodał, że do wprowadzenia europejskiej waluty zobowiązują nas traktaty. Ale powiedział, że wprowadzimy euro wtedy, "kiedy będzie to w naszym interesie". - Czyli kiedy nasz poziom życia zbliży się do tego w Niemczech - doprecyzował szef PiS podczas lubelskiej konwencji partii.

- W interesie niektórych grup przejście Polski na euro będzie korzystne. Ale czy będzie korzystne dla Polski? - pytał prezes PiS na konwencji. Dodał, że waluta służy "Niemcom, może Holanii czy Austrii". Ale zaznaczył, że niektóre państwa "tracą, czy nawet popadają w ruinę - jak Grecja". Dodał, że "na przyjęciu straciły nawet bardzo bogate kraje, jak Finlandia czy Francja".

Jego zdaniem, na szybkim przyjęciu europejskiej waluty straci zarówno nasz kraj, jak i budżety domowe Polaków. Dodał, że "zwycięstwo PiS w zbliżających się wyborach jest gwarancją, że w tej sprawie postąpimy jako Polska racjonalnie".

bDmyoymv
Zobacz także: Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r. Obejrzyj wideo:

- Chcemy europejskich płac, nie europejskich cen - dodawał Jarosław Kaczyński.

Premier Morawiecki wskazał natomiast, że niektóre kraje - jak Grecja czy Hiszpania - "straciły przez euro dekadę". - Nie opłaca się nam przyjąć euro, opłaca się nam pozostać przy złotówce - dodał premier Morawiecki. Zaznaczył jednak, że takie podejście PiS nie ma nic wspólnego z poglądami partii na samą Unię.

- Nie każda przyjaźń musi się przerodzić w małżeństwo - dodał premier.

bDmyoymB

- Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? - pytał też na konwencji premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmyoymW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1024)
And
2 lata temu
Przecież on się na tym w ogóle nie zna.
stary mors
2 lata temu
Za pana rządów nigdy nie dorównamy zachodowi ponieważ cofamy się w minione czasy,żeby kroczyć z postępem trzeba racjonalnie myśleć i mieć troche oleju w głowie.
Racjonalne
2 lata temu
to u niego może już być tylko nocne przejęzyczanie się z kotem.
bDmyoymX
Bankier
2 lata temu
Pracuje w Bankowości od ponad 20 lat w Europie UK, Niemcy ,Francja Włochy , wszyscy mówicie i piszecie o Euro jakby to było dobrze je mieć u siebie , jesteście tak samo nie doinformowani o nim i jego skutkach jak ludzie w momencie głosowania w UK na temat Brexitu , tak działa świat finansjery tutaj liczy się tylko ile można zarobić nikogo nie interesuje wasz budżet domowy a tym bardziej wy. W każdym kraju w którym pracowałem wcześniej zazdroszczą nam własnej waluty odrębności i mówią o tym wspominając swoje kraje przed Euro walutą . Nie potraficie docenić tego co macie i tego ze jesteśmy krajem posiadającym własną walutę . Narzekacie na Brukselę jej prawa jakie stawia przed ludźmi i ich ograniczenia dla nas a mimo to ciągniecie do niej nie potrafiąc zadbać o własną kulturę na następne pokolenia waszych dzieci . Dla was ważne jest co jest teraz a nie co będzie jutro , dlatego ludzie finansjery karmią was tym co chcecie usłyszeć , a nie tym co dostaniecie wy , bo to oni maja dostać a wy jesteście tylko przystankiem do ich celu. Dbajcie o siebie jako Polacy i o Polskę , bo jak Niemcy i inne kraje zachodnie dopną swego odnośnie Polski to przez następne dekady będziecie tanimi robotnikami Europy z maksymalnym wyzyskiem. Dlatego tyle mówi się o nas w Europie tyle nagonki żeby nas złamać. Tak działa świat Bankowości i o tym się mówi na codziennie w naszym zamkniętym świecie finansów .
kris
2 lata temu
Grecja popadła w ruinę nie przez euro tylko przez polityków, którzy kupowali sobie głosy wyborcze rozdawnictwem pieniędzy, tak jak teraz robi to Kaczyński .
...
Następna strona