Notowania

euro
13.04.2019 12:13

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński ostro o euro. Postawił warunek wprowadzenia wspólnej waluty

- Mówimy "nie" wprowadzeniu euro w Polsce. Nasze zwycięstwo w wyborach będzie gwarancją, że w tej sprawie postąpimy jako Polska racjonalnie - powiedział podczas sobotniej konwencji PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jarosław Kaczyński mówi "nie" euro. Na razie (Fot: PAP/Wojciech Pacewicz)

Prezes PiS dodał, że do wprowadzenia europejskiej waluty zobowiązują nas traktaty. Ale powiedział, że wprowadzimy euro wtedy, "kiedy będzie to w naszym interesie". - Czyli kiedy nasz poziom życia zbliży się do tego w Niemczech - doprecyzował szef PiS podczas lubelskiej konwencji partii.

- W interesie niektórych grup przejście Polski na euro będzie korzystne. Ale czy będzie korzystne dla Polski? - pytał prezes PiS na konwencji. Dodał, że waluta służy "Niemcom, może Holanii czy Austrii". Ale zaznaczył, że niektóre państwa "tracą, czy nawet popadają w ruinę - jak Grecja". Dodał, że "na przyjęciu straciły nawet bardzo bogate kraje, jak Finlandia czy Francja".

Jego zdaniem, na szybkim przyjęciu europejskiej waluty straci zarówno nasz kraj, jak i budżety domowe Polaków. Dodał, że "zwycięstwo PiS w zbliżających się wyborach jest gwarancją, że w tej sprawie postąpimy jako Polska racjonalnie".

Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r. Obejrzyj wideo:

- Chcemy europejskich płac, nie europejskich cen - dodawał Jarosław Kaczyński.

Premier Morawiecki wskazał natomiast, że niektóre kraje - jak Grecja czy Hiszpania - "straciły przez euro dekadę". - Nie opłaca się nam przyjąć euro, opłaca się nam pozostać przy złotówce - dodał premier Morawiecki. Zaznaczył jednak, że takie podejście PiS nie ma nic wspólnego z poglądami partii na samą Unię.

- Nie każda przyjaźń musi się przerodzić w małżeństwo - dodał premier.

- Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? - pytał też na konwencji premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-04-2019

stary morsZa pana rządów nigdy nie dorównamy zachodowi ponieważ cofamy się w minione czasy,żeby kroczyć z postępem trzeba racjonalnie myśleć i mieć troche oleju … Czytaj całość

13-04-2019

AndPrzecież on się na tym w ogóle nie zna.

13-04-2019

Racjonalneto u niego może już być tylko nocne przejęzyczanie się z kotem.

Rozwiń komentarze (1024)