Notowania

gospodarka
14.04.2019 10:39

PO odpowiada Kaczyńskiemu. "Wielkanocna drożyzna dzięki PiS"

- Chcemy europejskich płac, nie europejskich cen - mówią politycy PiS i krytykują pomysł wejścia do strefy euro. - PiS zafundował Polakom europejskie ceny na święta - odpowiada PO i publikuje grafikę z rosnącymi cenami żywności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
Grafika opublikowana na Twitterze Platformy Obywatelskiej.

- PiS zapewnił Polakom europejskie ceny na święta! - pisze na Twitterze Platforma Obywatelska i publikuje grafikę z cenami żywności.

Wynika z niej, że w ciągu ostatniego roku średnia cena chleba wzrosła o 60 gr, cebuli o ponad 2 zł, a białej kiełbasy o 3 zł.

- Świąteczne zakupy droższe niż w zeszłym roku - czytamy na Twitterze PO. - Ceny podstawowych produktów znowu poszybowały w górę. Skoro zdaniem PiS jest tak dobrze, to dlaczego jest tak drogo?

Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r. Obejrzyj wideo:

Grafika z cenami to odpowiedź na deklarację PiS, które jest przeciwne wejściu Polski do strefy euro, co jak mówią politycy PiS, wiązałoby się ze wzrostem cen.

- W interesie niektórych grup przejście Polski na euro będzie korzystne. Ale czy będzie korzystne dla Polski? - pytał prezes PiS na sobotniej konwencji. Dodał, że waluta służy "Niemcom, może Holadnii czy Austrii". Ale zaznaczył, że niektóre państwa "tracą, czy nawet popadają w ruinę - jak Grecja". Dodał, że "na przyjęciu straciły nawet bardzo bogate kraje, jak Finlandia czy Francja".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, euro
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2019

ConsulStać mnie na wszystko 4 kąta temu było odwrotnie. Na nic nie miałem. Ciężko mi było utrzymać dwujke dzieci i żonę. Dziękuję Prawu i Sprawiedliwości. … Czytaj całość

14-04-2019

pitNiech platforma milczy juz czas ich minal i niech nie powraca

14-04-2019

anatolCeny wstały z kolan:)

Rozwiń komentarze (637)