Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Dymisja prezesa TVP Jacka Kurskiego? "Musiałoby dojść do jakiegoś spektakularnego wydarzenia"

320
Podziel się:

- Nie widzę żadnego takiego wielkiego zdarzenia, które by spowodowało, że w nadzwyczajny sposób miałaby być przerywana kadencja prezesa telewizji – przekonywała na antenie Radia Zet Jacek Sasin, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Prezes TVP Jacek Kurski.
Prezes TVP Jacek Kurski. (East News)
bEEzVaid

Ciemne chmury nad prezesem TVP Jackiem Kurskim zbierają się od pewnego czasu. Jego odwołanie ze stanowiska w połowie stycznia stało się realne, kiedy Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych złożył formalny wniosek.

Jacek Sasin, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów pytany, o to w jakich barwach widzi przyszłość szefa telewizji publicznej, stwierdził na antenie Radia Zet, że nie widzi powodu, dla którego do dymisji miałoby dojść.

bEEzVaif

- Ja nie widzę w tej chwili – ale mówię to jako również ten, który, przyznaję się, mało ogląda telewizję publiczną czy jakąkolwiek telewizję z powodu również braku czasu – nie widzę żadnego takiego wielkiego zdarzenia, które by spowodowało, że w nadzwyczajny sposób miałaby być przerywana kadencja prezesa telewizji – mówił Sasin.

Zobacz także: Padło pytanie o media. Prezydent Duda tylko westchnął:
bEEzVail

Przypomniał też, że prezesura TVP to funkcja kadencyjna. - Więc tutaj by musiało rzeczywiście dojść do jakiegoś spektakularnego wydarzenia, które by kazało tę kadencję przerywać. Wydaje mi się, że nic takiego się nie wydarzyło - dodał Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEzVaiG
KOMENTARZE
(320)
aron
2 tyg. temu
odwolac natychmiast prezesa tvp
Tenagrodysięp...
3 lata temu
Przecież z punktu widzenia "Pani Nowogrodzkiej" Kurski jest idealnym prezesem państwowej TV. A koszty? W czym problem? Weźmie się z emerytur.
Olo
3 lata temu
Hohoho póki skacze tak jak prezes karze to gość jest nietykalny po prostu..
bEEzVaiH
jar
3 lata temu
Czy w PiS nie ma ani jednego człowieka z honorem? Tak ciężko oderwać się od koryta?
Bobi
3 lata temu
Nie mogą go teraz odwołać, bo to by było przyznanie się do błędu. Ta władza nigdy się nie myli.
...
Następna strona