Notowania

Czarne chmury nad prezesem TVP. Stołek mógłby mu wytrącić szef innej państwowej spółki

Jacek Kurski traci pozycję. Propaganda w Telewizji Publicznej zaczęła razić nawet obóz rządzący nachalnością i prymitywizmem. TVP pośrednio obwiniania jest o kiepski wynik PiS w wyborach Samorządowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Stępień/ Agencja Gazeta)

Coraz bardziej realna staje się zmiana prezesa TVP – pisze "Gazeta Wyborcza” powołując się na ocenę kilku osób z środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Kto najbardziej nadawałby się na pokierowanie spółką? Po korytarzach TVP i PiS krąży plotka, jakoby mógłby być to nie kto inny jak obecny prezes PKN Orlen Daniel Obajtek – podkreśla dziennik.

Prezes spółki paliwowej ma bardzo dobre opinie wśród najważniejszych osób w partii rządzącej w tym i prezesa Kaczyńskiego. Jak przypomina "Wyborcza", Obajtek miał być nawet rozważany jako minister.

Świetnie oceniany prezes PKN Orlen, a wcześniej grupy energetycznej Energa S.A czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwawidziany był na spotkaniu ścisłego kierownictwa PiS tuż po wyborach samorządowych – stąd jak przekonują informatorzy gazety pogłoska jakoby przymierzany był do fotela prezesa TVP.

– Niechlujny fejk – powiedział "Presserwisowi" Jacek Kurski, poproszony o komentarz.

- To jest plotka – przekonuje jeden z rozmówców "Wyborczej" związany z obozem władzy. Ale, jak przekonuje wyborcza niekontrowersyjny, znający się na zarządzaniu menadżer w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości wszędzie potrzebny jest wszędzie.

Tym czasem propaganda w Telewizji Publicznej zaczęła razić nawet obóz rządzący nachalnością i prymitywizmem - stwierdza dziennik i zaznacza, że TVP pośrednio obwiniania jest o kiepski wynik PiS w wyborach Samorządowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: tvp, telewizja polska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

DdCzłowiek orkiestra mógłby jeszcze zostać komendantem głównym straży pożarnej, dyrektorem zakładów mięsnych oraz głównym technologiem w firmie … Czytaj całość

25-10-2018

KrystianDojna czego się nie chwyci to spieprzy, który Misiewicz nie ma znaczenia.

25-10-2018

ludmirpisobolszewia gnije, nie jest to początek końca, to koniec początku..

Rozwiń komentarze (418)