Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

TVP na kredyt. Prawie 300 mln na bieżącą działalność

79
Podziel się

Niemal 300 mln zł kredytu zaciągnęła TVP od 2009 r. Było to zatem prze udzieleniem przez Skarb Państwa pożyczki spółce w wysokości 800 mln zł.

Na działalność TVP idą setki milionów
Na działalność TVP idą setki milionów (Wojciech Stróżyk/Reporter)
bEhByCXV

Niemal 300 mln zł kredytu zaciągnęła TVP od 2009 r. Było to zatem przed udzieleniem przez Skarb Państwa pożyczki w wysokości 800 mln zł.

O długach publicznego nadawcy wiemy dzięki interpelacji posła Kukiz'15 Bartosza Jóźwiaka. Zapytał on ministra kultury o kredyty TVP oraz płacone przez nią odsetki od 2009 r.

Z wykazu kredytów z tego okresu wynika, że dzięki umowie kredytowej z BRE Bankiem w latach 2009-2014 r. spółka dostała łącznie 120 mln zł. Umowy zawarto w kwietniu 2009 r., a także kolejno rok po roku aż do 2013 r., w którym to podpisano dwa dokumenty kredytowe z bankiem.

bEhByCXX
Zobacz także: Sylwester w TVP. "Do tej imprezy dopłacimy wszyscy w podatkach"

Oprócz tego, również w BRE Banku, TVP w 2010 r. wzięła inny, trzyletni kredyt na 50 mln zł. Na taką samą sumę zaciągnięto zobowiązanie w Banku Gospodarstwa Krajowego w 2013 r. (na dwa lata). A w rok później z Bankiem Handlowym na 70 mln w cyklu pięcioletnim.

Te umowy spowodowały, że w ostatnich dziewięciu latach narodowa telewizja musiała spłacić blisko 8 mln odsetek. Najwięcej – 2,99 mln – w 2012 i 2013 r.

bEhByCYd

To jednak nie koniec, a początek zobowiązań TVP. W 2017 r. Skarb Państwa udzielił spółce pożyczki w wysokości 800 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEhByCYy
KOMENTARZE
(79)
bp
3 lata temu
TVP ? co to ?, wy to oglądacie ?
Noe
3 lata temu
Panie Kurski przyjmijcie uścisk dłoni. Mission completed :D
Wacław
3 lata temu
Ci co głosowali na PIS i w ogóle nie głosowali powinni płacić na reżimówkę. Od razu by poszli po rozum do głowy. Ja na szczęście nie mam telewizora i nie oglądam tych głupot.
bEhByCYz
ekonomista
3 lata temu
fachowiec potrzebny a nie przypadkowa osoba .wstyd zatrudniać nieudaczników co biorą kredyty.
Scrutinizer
3 lata temu
Mój głos ma patria, która obieca likwidację telewizji publicznej.
...
Następna strona