Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Dyrektor generalny Twittera na wylocie. Jack Dorsey przestanie być CEO

3
Podziel się:

Według informacji amerykańskich dziennikarzy z CNBC współtwórca Twittera Jack Dorsey przestanie pełnić funkcję dyrektora generalnego popularnej platformy. Dorsey wrócił na stanowisko CEO w 2015 roku, po siedmiu latach zasiadania w radzie nadzorczej. Przedsiębiorca założył Twittera w 2006 roku.

Dyrektor generalny Twittera na wylocie. Jack Dorsey przestanie być CEO
Według CNBC Jack Dorsey przestanie być COE Twittera (EASTNEWS, MARCO BELLO)
bFfDiEOd

Według informacji CNBC CEO Twittera i Square Jack Dorsey ma ustąpić ze stanowiska. Stanowisko Dorseya wisiało na włosku już w ubiegłym roku. Wtedy Eliott Management chciało zastąpić obecnego CEO Twittera. Jeden z inwestorów Paul Singer zastanawiał się, czy Dorsey powinien prowadzić obie spółki publiczne (Twitter i Square).

Dorsey już raz przestał być CEO Twittera

Jack Dorsey, który jest twórcą popularnej platformy, był dyrektorem generalnym Twittera do 2008 roku. Wszedł wtedy w skład rady nadzorczej Twittera. Wrócił na stanowisko CEO w 2015 roku. Zastąpił wtedy Dick Costolo, który ustąpił wtedy ze stanowiska. Jednocześnie zrezygnował wtedy z zasiadania w radzie nadzorczej.

Zobacz także: Wzrost akcyzy zachęci do przemytu? Były szef KAS tłumaczy
bFfDiEOf

Jack Dorsey współtworzył Twittera

Twitter został założony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa, Noah Glassa oraz Biza Stone’a. Dorsey urodził się w 1976 roku w Saint Louis.W 2009 roku Dorsey współzakładał firmę Square Inc. Dziennikarze CNBC poprosili Twittera o komentarz, ale firma nie skomentowała ich doniesień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfDiEOG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Twój Szef
2 miesiące temu
A czy to przypadkiem nie Pan Dorsey jakieś parę tygodni temu nie oświadczył publicznie, że w Hameryce będzie w krótce hiperinflacja? Ja łącze te dwie sprawy i uważam, że usunięcie Jacka jest swoistą nagrodą za niewyparzony język.
Ggg
2 miesiące temu
Jprd. Prima Aprilis? I Unia chce byc przeciwwaga dla Rosji?
Cyklon
2 miesiące temu
To jest Twitter nr 2 , pierwszy był założony przez Andrzeja Baka właściciela firm Orange z Newady i Pilawa Facebook & Twitter z Nowego Jorku , Działał w latach 2002-2004 niestety musiał zwinąć interes bo w USA inwestorów z Europy nie potrzebują. Pozostała nazwa i ptaszek za którego zapłacili piosenkarce Brandy która go odziedziczyła za zasługi.