Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Kuczera
|

Hiperinflacja kwestią czasu? Nie najlepsze prognozy

128
Podziel się:

Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera, przewiduje dalszy wzrost inflacji w USA, a następnie na całym świecie. "Hiperinflacja zmieni wszystko" - stwierdził Amerykanin. Na sytuację w kraju zareagować ma Rezerwa Federalna.

Hiperinflacja kwestią czasu? Nie najlepsze prognozy
Hiperinflacja kwestią czasu? Nie najlepsze prognozy (GETTY, Joe Raedle)
bESvEXfp

"Hiperinflacja zmieni wszystko. To już się dzieje" - napisał na Twitterze Jack Dorsey. Wpis współzałożyciela popularnego serwisu społecznościowego powstał po tym, jak inflacja w USA osiągnęła najwyższy poziom od 30 lat. Zdaniem części ekspertów, to dopiero początek problemu.

W piątek przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell stwierdził, że inflacja "prawdopodobnie utrzyma się dłużej niż wcześniej oczekiwano". Jego zdaniem, problem może trwać aż do 2022 orku.

bESvEXfr

Szef amerykańskiego banku centralnego dodał, że wkrótce Rezerwa Federalna może zacząć wycofywać się z nadzwyczajnych środków, które podjęła, aby zapewnić wzrost gospodarczy po kryzysie związanym z pandemią COVID-19, bo równocześnie doprowadziły one do wzrostu cen.

Upolitycznienie prokuratury. Prawnik mówi, jak jest

Dorsey przy okazji poruszenia tematu inflacji w USA zwrócił uwagę na rosnące znaczenie kryptowalut. Platforma Square, którą również zarządza dyrektor generalny Twittera, kupiła ostatnio ok. 3318 bitcoinów za łączną cenę 170 mln dolarów.

bESvEXfx
"Niedługo hiperinflacja pojawi się w USA, potem na całym świecie" - dodał w kolejnym z wpisów 44-latek.

Część ekspertów zaskoczyło użycie sformułowania "hiperinflacja", bo na razie USA dalekie są od tak gwałtownego wzrostu cen. Wynosi on bowiem nieco ponad 5 proc.

- To jest przestrzeń i szansa dla kryptowalut. Najwyraźniej w tej chwili wygrywają one wyścig ze złotem - powiedział CNBC inwestor Paul Tudor Jones, który sam posiada bitcoiny i uważa je za dobre zabezpieczenie przed inflacją.

bESvEXfy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvEXfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(128)
Pablo
4 dni temu
Tak właśnie działa spekulowana kryptowaluta. Kupić za miliony, nastraszyc malutkich że krypto to ratunek dla oszczedności które za chwilę pożre hiperinflacja, sprzedaje krypto za miliardy i czeka aż malutcy sprzedadzą swoje żeby znów spadla cena no i tak w kółko
Smmmm
miesiąc temu
W 2015 r. chleb kosztował 1.8 zł teraz kosztuje 3.5 zł czyli drukarze pieniedzy rządy kradną nam co drugi chleb Tj. definicja wartosci nabywczej pieniądza dla czlowieka wykształconego przez te rządy tak aby słów: inflacja popyt podaż itp. nie ogarniał
drwal
miesiąc temu
Kupił bitcoiny i teraz sieje panikę na podbicie ceny. Proste.
bESvEXfT
Hans
miesiąc temu
Ta@a@ kupują bitcoina - to ci dopiero afera mega czasów . W sumie każdy sposób jest dobry żeby wyczyścić frajerów z kasy.
Werner
miesiąc temu
Prywatny bank zwany Rezerwą Federalną drukuje zielone śmieci na potęgę - sorry teraz się już nie drukuje tylko wpuszcza morze kasy na rynek klikając na klawiaturze . I tak np wpuszczenie 1biliona dolców do obiegu może trwać 10 sekund. Hehheheheehe - sami to kontrolują i mówią że inflacja potrwa trochę dłużej .
...
Następna strona