Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Działka Morawieckiego. "Niedopowiedzenia, domysły, spekulacje". Premier pozywa "Wyborczą"

536
Podziel się:

- Premier Morawiecki nabył niegdyś od Kościoła działkę znacznie poniżej jej wartości - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Co na to rząd? Uważa, że artykuł "służy przedstawieniu premiera i jego żony w złym świetle". I że jest "pełen manipulacji oraz sprzeczności". Premier zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Rząd odpowiada na artykuł "Wyborczej"
Rząd odpowiada na artykuł "Wyborczej" (PAP, Waldemar Deska)
bEJkPlhN

Co na to Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu? - "GW" po raz kolejny łamie podstawowe standardy dziennikarskiej rzetelności. Tekst red. Harłukowicza opiera się o niedopowiedzenia, domysły spekulacje i nieprawdziwe sformułowania - czytamy w oświadczeniu.

- Służy to przedstawieniu premiera i jego żony w złym świetle – czytamy dalej w oświadczeniu Centrum Informacyjnego Rządu.

bEJkPlhP

- Redaktor "GW" pomija fakt, że takie były wówczas ceny transakcyjne działek okolicznych w tym rejonie. Dokonuje dezinformacji poprzez brak uwzględnienia szeregu ograniczeń, wiążących się z użytkowaniem działki. "Gazeta Wyborcza" pomija znaczące fakty odnoszące się do stanu nieruchomości. Jest to do dziś działka rolna, a jej odrolnienie wiąże się z dużym kosztem. Cały czas, podobnie jak 15 i 20 lat temu, na działce rosną rośliny uprawne. Jej potencjalne wyłączenie z produkcji rolnej wiązałoby się z kosztem powyżej 5 mln zł - pisze Centrum Informacyjne Rządu.

- Manipulacją jest także na przykład informacja na temat planu zagospodarowania przestrzennego. Został on uchwalony w 2003 roku, a zakup działki nastąpił wcześniej - dodaje CIR.

- Prasa ma prawo prześwietlać osoby publiczne, ale ma również obowiązek robić to rzetelnie. Tego obowiązku "Gazeta Wyborcza" nie dopełniła. Ponieważ tekst red. Harłukowicza narusza dobra osobiste premiera i jego żony, podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji - czytamy dalej.

bEJkPlhV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJkPliq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(536)
Pinokio
6 miesięcy temu
No i podał do sądu?
kkk 4
6 miesięcy temu
Po co się martwić, będzie więcej do podziału na Obywateli , z celi trudno będzie orać .
Anioł
2 lata temu
GW - zbadać szefa skąd miał pieniądze - problem zniknie na zawsze . Juz ledwo żyją :)
bEJkPlir
olaboga
2 lata temu
działeczka w promocji była:)))to kupił:)))co w tym dziwnego??? 70 0 tys dla klamczuszka to tak jak 7 zł dla Kowalskiego:)))
Anioł Stróż -
2 lata temu
CO ZROBIŁ W TEJ SPRAWIE WŁAŚCIWY TERYTORIALNIE ORGAN PODATKOWY, bo przecież zgodnie z art.14 ust. 2 Ustawy o CIT, wartość rynkową rzeczy lub praw majątkowych określa się na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i stopnia zużycia oraz czasu i miejsca odpłatnego zbycia. Jeżeli wartość wyrażona w cenie określonej w umowie znacznie odbiega od wartości rynkowej tych rzeczy lub praw, organ podatkowy może wezwać strony umowy do zmiany tej wartości lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie ceny znacznie odbiegającej od wartości rynkowej. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wartości lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie ceny znacznie odbiegającej od wartości rynkowej, organ podatkowy określi wartość z uwzględnieniem opinii biegłego lub biegłych. Jeżeli wartość określona w ten sposób odbiega co najmniej o 33% od wartości wyrażonej w cenie, koszty opinii biegłego lub biegłych obciążają podatnika. CENĄ OBOWIĄZUJĄCĄ DLA PRZEDMIOTOWEJ DZIAŁKI, BYŁA CENA WYNIKAJĄCA Z WYCENY PRZEPROWADZONEJ PRZEZ BIEGŁĄ SĄDOWĄ NA TRZY LATA PRZED JEJ SPRZEDAŻĄ. W ZWIĄZKU Z TYM, BYŁA ONA ZNANA JEJ WŁAŚCICIELOWI, URZĘDOWI DZIELNICY, URZĘDOWI SKARBOWEMU I SĄDOWI (WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH), GDYŻ KAŻDA Z WYMIENIONYCH STRON, ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM, OTRZYMUJE OPERAT FINANSOWY (WYCENĘ).
...
Następna strona