Notowania

Działka Morawieckiego. "Niedopowiedzenia, domysły, spekulacje". Premier pozywa "Wyborczą"

- Premier Morawiecki nabył niegdyś od Kościoła działkę znacznie poniżej jej wartości - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Co na to rząd? Uważa, że artykuł "służy przedstawieniu premiera i jego żony w złym świetle". I że jest "pełen manipulacji oraz sprzeczności". Premier zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rząd odpowiada na artykuł "Wyborczej" (Fot: Waldemar Deska)

Co na to Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu? - "GW" po raz kolejny łamie podstawowe standardy dziennikarskiej rzetelności. Tekst red. Harłukowicza opiera się o niedopowiedzenia, domysły spekulacje i nieprawdziwe sformułowania - czytamy w oświadczeniu.

- Służy to przedstawieniu premiera i jego żony w złym świetle – czytamy dalej w oświadczeniu Centrum Informacyjnego Rządu.

- Redaktor "GW" pomija fakt, że takie były wówczas ceny transakcyjne działek okolicznych w tym rejonie. Dokonuje dezinformacji poprzez brak uwzględnienia szeregu ograniczeń, wiążących się z użytkowaniem działki. "Gazeta Wyborcza" pomija znaczące fakty odnoszące się do stanu nieruchomości. Jest to do dziś działka rolna, a jej odrolnienie wiąże się z dużym kosztem. Cały czas, podobnie jak 15 i 20 lat temu, na działce rosną rośliny uprawne. Jej potencjalne wyłączenie z produkcji rolnej wiązałoby się z kosztem powyżej 5 mln zł - pisze Centrum Informacyjne Rządu.

- Manipulacją jest także na przykład informacja na temat planu zagospodarowania przestrzennego. Został on uchwalony w 2003 roku, a zakup działki nastąpił wcześniej - dodaje CIR.

- Prasa ma prawo prześwietlać osoby publiczne, ale ma również obowiązek robić to rzetelnie. Tego obowiązku "Gazeta Wyborcza" nie dopełniła. Ponieważ tekst red. Harłukowicza narusza dobra osobiste premiera i jego żony, podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji - czytamy dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2019

złodziejNo tak , podaj do sądu bo ujawnili twój przekręt złodzieju a wiesz że sądy są wasze więc wygrasz . Bardzo dużo nauczył cię Balcerowicz i rydzyk .

20-05-2019

vbnPlanu zagospodarowania przestrzennego nie robi się w jeden rok.

20-05-2019

aaazniknij i zamil;cz PINOKIO(morawiecki)

Rozwiń komentarze (534)