Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Dzieci ćwiczą, rodzice wydają. Pieniądze idą głównie na strój i obuwie

1
Podziel się

33 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym wydaje na ich aktywność sportową nie więcej niż 100 zł, a 29 proc. maksymalnie 200 zł miesięcznie - wynika z badania Santander Consumer Banku.

Ile rodzice wydają na aktywność sportową dzieci? Pokazuje to raport Santandera
Ile rodzice wydają na aktywność sportową dzieci? Pokazuje to raport Santandera (PAP, Leszek Szymański)
bDopmJQl

Z raportu "Polaków portfel własny: aktywna rodzina" Santander Consumer Banku wynika, że wśród wydatków związanych ze sportem najczęściej płacimy... za strój i odpowiednie obuwie - te koszty ponosi trzy czwarte badanych rodziców.

Prawie połowa (44 proc.) kupuje też sprzęt i akcesoria sportowe, niemal jedna trzecia (29 proc.) wydaje pieniądze na zorganizowane zajęcia, a blisko co czwarty (23 proc.) uwzględnia w domowym budżecie wydatki na dojazdy na treningi i zajęcia sportowe.

Wyniki badania pokazują również, że dzieci mobilizują nas do sportu. Ćwiczy z nimi aż 60 proc. rodziców.

bDopmJQn
Zobacz także: Obejrzyj także: Pomysł na biznes: Szkoła komunikacji po angielsku

- Wspólna jazda na rowerze i pływanie to najczęściej wybierane rodzinne aktywności sportowe. Na trzecim miejscu znalazł się nordic walking - mówi Adam Piwek z Santander Consumer Banku. Przypomina przy tym, że bank wspiera Puchary Polski i regionalne nordic walking.

Jak wynika z raportu "Polaków portfel własny: aktywna rodzina", prawie jedna trzecia (29 proc.) rodziców twierdzi, że na aktywność fizyczną dzieci wydaje miesięcznie od 101 do 200 zł. Prawie tyle samo (33 proc.) przeznacza na ten cel maksymalnie 100 zł. Tylko co dziesiąty rodzic wygospodarowuje na sport swoich dzieci od 201 do 300 zł. Wyższe kwoty to rzadkość.

bDopmJQt

Możliwości finansowe rodziców warunkuje także wiek - czym jesteśmy starsi, tym więcej wydajemy na aktywność fizyczną w rodzinach. Zdecydowana większość, bo aż 80 proc. najmłodszej grupy wiekowej rodziców (18-24 lata), może na ten cel przeznaczyć tylko 50 zł miesięcznie. Niemal 70 proc. respondentów w wieku 25-29 lat wydaje na sport od 101 do 200 zł. Najwięcej mogą wygospodarować osoby po 60. roku życia.

Wśród rodziców stosunkowo popularne są urządzenia monitorujące aktywność fizyczną, pokazuje raport Santandera. Prawie połowa badanych przyznała, że korzysta z jakiegoś technologicznego rozwiązania, aby mierzyć np. liczbę pokonywanych kroków czy spalanych kalorii.

bDopmJQu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDopmJQO
KOMENTARZE
(1)
Zezzem
rok temu
W Polsce ludzie swoją przygodę zaczynają od wizyty w sklepie sportowym, ktory coraz bardziej przypomina odzieżowy