Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|

"300 plus". Kiedy składać wniosek? Wyprawka szkolna dla ucznia 2019

9
Podziel się

Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Rodzice jednak już teraz zastanawiają się nad wyprawką szkolną dla swoich pociech. W lipcu rusza program "Dobry start" popularnie zwany "300 plus".

"300 plus" - wniosek. Kiedy rusza program?
"300 plus" - wniosek. Kiedy rusza program? (Shutterstock.com, shutterstock.com)
bErzpMDF

Program "Dobry start", znany także jako "Wyprawka+" lub "300 plus" startuje 1 lipca. Oznacza on w praktyce świadczenie w wysokości 300 zł netto - "na rękę".

Pieniądze te zwolnione są z podatków i składek. Nie będą one jednak wypłacana automatycznie, by skorzystać z programu "300 plus" należy złożyć odpowiedni wniosek.

Wnioski o wypłatę świadczenia na rok szkolny 2019/2020 będzie można składać w wersji elektronicznej już od 1 lipca (bankowość internetowa lub portal Empatia), w formie papierowej od 1 sierpnia.

bErzpMDH
Zobacz także: Zobacz: Związkowcy nie ufają rodzicom? 300+ woleliby rozdysponować sami

Środki z programu "300 plus" mogą uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i kontynuowana jest np. w technikum. W przypadku dzieci niepełnosprawnych program obejmuje uczniów do ukończenia 24. roku życia.

Zasada jest prosta, im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej pieniądze dotrą na konta rodziców. Jeżeli dokumenty zostaną złożone od lipca do końca sierpnia, wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września.

bErzpMDN

W przypadku wniosków złożonych w późniejszym terminie, rozpatrzenie oraz wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Program "300 plus" nie posiada także żadnego kryterium dochodowego. Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym okresie pieniądze nie będą już wypłacane, a świadczenie wróci dopiero w roku kolejnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErzpMEi
KOMENTARZE
(9)
Jan
2 lata temu
Tak pis wpuszcza naród polski w kanał zwany biedą!
RozdawnictwoS...
2 lata temu
300+ ? a może nie składać wniosku tylko ISĆ DO PRACY ?? :)
uczen
2 lata temu
Czymu tylko 300 a nie 300000000000zł? za 300 tosie dobrze ochlać ni można
bErzpMEj
gabon77
2 lata temu
zasada jest prosta im szybciej tym lepiej - ciekawe co mają zrobić rodzice dzieci które zmieniają szkoły i zaczna nauke w szkołach średnich ano muszą czekac conajmniej do 16 bo dopiero wtedy będzie wiadomo gdzie zostały przyjęte ,a we wniosku trzeba podać nazwę szkoły do której uczęszcza dziecko
Ferdek
2 lata temu
I znów rozdawnictwo kosztem emerytów i bezdzietnych...