Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

E-prawo jazdy jeszcze w tym półroczu. Jest zapowiedź ministra cyfryzacji

130
Podziel się

W tym półroczu wprowadzone zostanie elektroniczne prawo jazdy - powiedział w poniedziałek minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że już 70 tys. urodzeń dzieci zgłoszonych zostało przez interenet.

Nie będzie już mandatów za brak dokumentu. Policjanci sprawdzą nasze uprawnienia w systemie.
Nie będzie już mandatów za brak dokumentu. Policjanci sprawdzą nasze uprawnienia w systemie. (East News, Piotr Jedzura/REPORTER)
bDzvAhsl

- Już dziś moglibyśmy uruchomić prawo jazdy w smartfonie, ale niestety musimy najpierw zmienić ustawę, żeby nie było ryzyka mandatu dla kierowców za brak prawa jazdy w papierze - powiedział minister w PR 24.

E-prawo jazdy ma działać tak samo, jak elektroniczny dowód rejestracyjny. Nie musimy go wozić ze sobą, bo służby mają dostęp do danych, które są w systemie. Co oznacza, że nie będzie już mandatów za brak dokumentu. Policjanci sprawdzą nasze uprawnienia w systemie.

Minister w przypomniał, że mPojazd, czyli odwzorowanie danych z dowodu rejestracyjnego, przypomni np. o zbliżającym się końcu badania technicznego czy polisy OC, a e-prawo jazdy przypomni natomiast o punktach karnych.

bDzvAhsn

Do czasu zmiany przepisów tradycyjne prawo jazdy trzeba będzie jeszcze mieć przy sobie.

Działa już także e-usługa, która pozwala na zgłoszenie online narodzin dziecka. Jak poinformował Zagórki, od uruchomienia usługi w czerwcu 2018 r. do ostatniej niedzieli liczba internetowych rejestracji narodzin dziecka przekroczyła 70 tys.

Zobacz także: Vademecum prawa jazdy - przewodnik po kategoriach

bDzvAhst

Minister jest zadowolony z działania e-recepty. Według danych resortu już ponad 2/3 recept w ostatnich dniach wystawione zostało w systemie elektronicznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzvAhsO
KOMENTARZE
(130)
JOHN
rok temu
KIEDY CHIPOWANIE
kasia
rok temu
Proces ubezwłasnowolnienia Polaków postępuje.Władza się spieszy.
adamek
rok temu
Brawo dla seniorów to jak wygrać w lotto'
bDzvAhsP
zzz
rok temu
Obywatel pod pełną kontrolą.
odyn11
rok temu
pełnowymiarowa inwigilacja Polaków
...
Następna strona