Trwa ładowanie...
bErkDPDV

Notowania

Przejdź na

Ecoprąd tylko dla bogatych Polaków? "Ceny technologii stale spadają"

Korzystne zasady w rozliczaniu tylko dla tych, którzy poza panelami słonecznymi zainwestują też w pompy ciepła? - Chodzi o to, aby branża fotowoltaiczna, która po 1 stycznia 2022 r. będzie się borykać się ze zmniejszonym popytem, miała szansę wygładzić skutki tej regulacji – tłumaczy w programie "Money. To się liczy" propozycje Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik premiera ds. czystego powietrza. - Rynek pomp ciepła jest najmniej emisyjnym źródłem energii, zwłaszcza jeśli jest on spięty z fotowoltaiką. Jest to gigantyczny potencjał nie tylko dla polskiego rynku ogrzewnictwa, ale dla naszych firm. Polska jest dla tych przedsiębiorstw ogromnym rynkiem wewnętrznym, gdzie mogą się rozwinąć i potem wyjść z produktem na zewnętrze rynki.

17-06-2021
Tagi:
prąd, energetyka, oze, fotowoltaika, goesgreen
0
0
43
Podziel się
Komentarze (43)
zobacz więcej komentarzy (43)
bErkDPEh
KOMENTARZE
(43)
c+e
miesiąc temu
Posiadam pompe ciepła,155m2 użytkowego, 700KW wychodziło średnio okres zimowy od listopada do końca marca. Wszędzie ogrzewanie podłogowe. PS. Nie masz ogrzewania podłogowego?? To nie instaluj pompy ciepła bo z torbami pójdziesz!!
c+ e
miesiąc temu
Posiadam pompe ciepła,155m2 użytkowego, 700KW wychodziło średnio okres zimowy od listopada do końca marca. Wszędzie ogrzewanie podłogowe. PS. Nie masz ogrzewania podłogowego?? To nie instaluj pompy ciepła bo z torbami pójdziesz!!
zcx
miesiąc temu
ekologię liczy się biorąc pod uwagę cały proces a nie tylko jego wycinek, jak to robi się dla propagandy. Ekologiczne są najprostsze technologie a w tym przypadku energii z węgla nie dorównuje żadna inna technologia. fotowoltaika pompy ciepła wiatraki to bzdury jeżeli chodzi o ekologię.
bErkDPEz
szurik
miesiąc temu
Tak, to dobry pomysł, ale chwilowo nie dla nas. Pompa ciepła potrzebuje prądu. Owszem, latem będziemy mieli go tyle, żeby ogrzać CWU. Ale zimą nie. I jeśli wielu ludzi przerzuci się z ogrzewaniem z węgla, gazu itp, na pompę ciepła, to w Polsce gwałtownie wzrośnie zimą zapotrzebowanie na prąd. Skąd go weźmiemy? Pobudujemy nowe? W ile czasu? 20 lat? Owszem, dla pojedynczego użytkownika to jest ok, ale dla Polski to już niekoniecznie. Przez ostatnie lata nikt nie myślał, żeby budować elektrownie inne niż na węgiel.
Woltaik
miesiąc temu
Znajomy rzucił się na dofinansowanie pompy ciepła. Tak chwalił, takie eko, takie oszczędne. Trochę pogrzał i bardzo szybko się pojawiły panele, które bulił z własnego hajsu bo by go rachunki za prąd zabiły (a nie było Bestii Ze Wschodu). Generalnie inwestycja, która się opłaca przy budowie domu jako koszt budowy. Jako modernizacja nie ma szansy na zwrot. Zwrot szacowany jest na czas, kiedy kończy się żywotność tego sprzętu. Do dtego wypadało by dobrze ubezpieczyć panele i dom od pożaru.
...
Następna strona