Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Eksport rolny w górę. Minister informuje, że jego wartość przekroczy 30 mld euro

74
Podziel się

Rok 2018 był obfity. A jaki będzie ten rok? - Wszystko wskazuje, że w tym roku wartość polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych będzie większa niż w 2018 - prognozuje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski

Minister Ardanowski spodziewa się rekordowego wyniku w eksporcie rolnym
Minister Ardanowski spodziewa się rekordowego wyniku w eksporcie rolnym (flickr.com, Krystian Maj / KPRM)
bDTkAvmd

W 2018 r. przychody polskich producentów z zagranicznej sprzedaży żywności były rekordowe. Wynik eksportu towarów rolno-spożywczych wyniósł 29,3 mld euro, czyli 5,5 proc. więcej niż w 2017 r. i około sześciokrotnie więcej niż w roku akcesji Polski do UE.

- Wszystko wskazuje, że w tym roku wartość polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych będzie większa niż w 2018 r. - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas Gali Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2019.

Minister mówił o nierozerwalnym związku pracy rolnika i przetwórstwa.

bDTkAvmf
Zobacz także: Obejrzyj: Polski Holding Spożywczy. Minister podał, kiedy powstanie

- Nie można rolnictwa dzielić na część związaną z uprawą czy hodowlą i część związaną z przetwórstwem. To wszystko jest jednolite, to jest ciągłość. Jest to tak zwany łańcuch +od pola do stołu+, od producenta do konsumenta, to jest rolnictwo - zaznaczył.

bDTkAvml

Ardanowski zaapelował do agroprzedsiębiorców, aby w swoim codziennym życiu włączali się także w budowanie lokalnej wspólnoty. Aby skupiali się nie tylko na swoim gospodarstwie, na swoim biznesie i rozwijaniu działalności oraz pomnażaniu kapitału. W jego ocenie powinni oni wspierać lokalne inicjatywy kulturalne, sportowe, religijne czy charytatywne w swoich miejscowościach, gminach i parafiach.

Uczestniczący w gali sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski zauważył, że branża rolna to gałąź polskiej gospodarki, która najdynamiczniej rozwija eksport swoich produktów. Dodał, że wartość eksportu rolno-spożywczego rośnie najszybciej w porównaniu z innymi branżami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTkAvmG
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(74)
xxx
rok temu
I to jest powód tak wielkich podwyżek cen żywności
asd
rok temu
Co tu pisać niech powie ile ton wieprzowiny mamy na zabezpieczenie wyżywienia narodu. Stodoły puste, chlewnie puste , piwnice puste.
mirek
rok temu
W punktach skupu ceny owoców i warzyw tańsze niż 20 lat temu ,drożeje tylko w sklepie.
bDTkAvmH
Ziutek2225
rok temu
PROPAGANDA SUKCESU - CAŁKIEM IM SIĘ POPIRE....
t55
rok temu
Na zachodzie żywność tańsza niż w Polsce.
...
Następna strona