Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Elektrownia atomowa w Polsce. Polacy chcą jej budowy

55
Podziel się:

Większość Polaków chce elektrowni atomowej w Polsce - przekonuje resort klimatu. Tylko co piąty jest przeciwny.

Elektrownia atomowa w Polsce. Polacy chcą jej budowy
Energetyka to kwestia systemowa. W krajach, gdzie jest oparta na energii jądrowej i hydroenergetyce, ślad węglowy jest mniejszy (Pixabay)

"Z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Klimatu wynika, że 57 proc. Polaków uważa, że budowa elektrowni jądrowej w Polsce jest potrzebna" - przekonuje na Twitterze Ministerstwo Klimatu.

Jak podkreśla resort, jej uruchomienie pozwoli na zapewnienie ciągłości i stabilności dostaw energii do przemysłu i odbiorców.

Co piąty z ankietowanych jest przeciwny budowie atomówki w kraju. Jednak wciąć 23 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

W trakcie spotkania Ministra Klimatu Michała Kurtyki z Jochenem Flasbarthem, sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Ochrony Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Niemiec polska strona przyznała, że polska transformacja energetyczno-klimatyczna wymaga akceptacji obywateli.

Zobacz także: Polska energetyka jądrowa. "W Polsce nie ma firm, które się na tym znają"

- Różnice między państwami członkowskimi pod względem wysiłków niezbędnych do osiągnięcia neutralności klimatycznej są nadal ogromne. Skuteczna transformacja energetyczno-klimatyczna wymaga akceptacji społecznej - podkreślał minister.

Tymczasem polski program atomowy wciąż jest w powijakach. To raczej plany niż konkretny scenariusz. Według założeń rządu, w naszym kraju mają powstać bloki jądrowe o mocy ok. 6-9 GW. Jednak perspektywa jest wciąż odległa, bo mowa tu o horyzoncie nawet 2040 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
XX1
4 lata temu
Kłamią jak zwykle. Niech zrobią referendum, wtedy zobaczymy wynik zbliżony do prawdy
Faktor
4 lata temu
Ta elektrownia już powinna się budować, a oni jeszcze nie wiedzą gdzie, kto i za jakie pieniądze. Wydaje się, że pieniądze są tutaj głównym problemem, wystarcza tylko na opłacenie pensji prezesa i spółki.
Antyoszołom
4 lata temu
Bzdury chcą tylklegalizacji brudnych pieniedzy , a naród i jego zdrowie oraz bezpieczeństwo mają gdzieś . Cała prawda opolsich politykierach
olo
4 lata temu
Spoko ludzie za kilka tygodni rusza elektrownia atomowa na Białorusi ,której wybudowanie polecił kierownik kołchozu .Więc jest pewne jak w banku ,że Polska będzie kupowała tanią energię elektryczną od Białorusi
Sim
4 lata temu
Polacy to Naród inteligentnych inaczej. Gdy cały Świat budował wiatraki i panele słoneczne, gdy były na nie dopłaty - Polska z nimi walczyła. Zaczynamy budować wiatraki, gdy dopłat już nie będzie. Gdy cały Świat używał atomu, my twierdziliśmy że węgiel lepszy. Teraz budujemy atom, gdy większość od nich odchodzi. Gdy cały Świat wychwala koło, my krzyczymy że kwadrat lepszy. Lecz czy aby na pewno?
...
Następna strona