Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elżbieta Rafalska: 500+ na pierwsze dziecko na rządzie już w przyszłym tygodniu

57
Podziel się:

- W czwartek na Komitecie Stałym prawdopodobnie przyjmiemy propozycję 500+ na pierwsze dziecko, w przyszłym tygodniu projekt powinien trafić pod obrady rządu - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że 500+ na pierwsze dziecko pojawi się na posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu
Elżbieta Rafalska poinformowała, że 500+ na pierwsze dziecko pojawi się na posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEEsYpWZ

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej była w czwartek gościem "Rozmowy Poranka" w Polskim Radiu 24. Była pytana między innymi o stan prac nad projektem ustawy, wprowadzającym świadczenie 500+ już na pierwsze dziecko.

Przypomnijmy, że przyjmowanie wniosków ma ruszyć od początku lipca. - Konsekwentnie realizujemy mapę drogową, którą zaprezentowaliśmy kilka tygodni temu - odpowiadała Rafalska.

Jak szacuje, prawdopodobnie jeszcze w czwartek na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów powinien pojawić się stosowny projekt. - Bardzo możliwe, że w przyszłym tygodniu będziemy o nim rozmawiać na posiedzeniu Rady Ministrów - stwierdziła szefowa resortu rodziny.

bEEsYpXb
Zobacz także: Obejrzyj: Piątka Kaczyńskiego. Orłowski: "Nie da się udawać, że wszystko jest w porządku"

Rafalska wskazywała, że program wbrew różnym opiniom jest prodemograficzny. Podkreśliła, że wzrasta liczba rodzin wielodzietnych, a spadek dynamiki tzw. pierwszych urodzeń to kwestia tego, że ze względu na demografię jest obecnie mniej kobiet w wieku rozrodczym.

bEEsYpXh

Trzynasta emerytura z FUS

Minister rodziny powiedziała również, że jednorazowe świadczenie dla emerytów będzie finansowane z dodatkowych wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

- Źródłem finansowania tego świadczenia nie jest Fundusz Pracy. Ktoś chyba źle doczytał - stwierdziła minister Rafalska.

bEEsYpXi

Jak wyjaśniła, Fundusz Pracy sfinansuje jedynie świadczenia w niewielkim zakresie. - Mowa tu o osobach uprawnionych do świadczeń przedemerytalnych, czyli grupy około 200 tys. osób. Przy 10 milionach ogółem to niewielka liczba - dodała szefowa resortu rodziny.

Elżbieta Rafalska podkresliła, że nie ma mowy o przekroczeniu 3-proc. deficytu budżetowego. - Wtedy wpadlibyśmy w procedurę nadmiernego deficytu, a takie rozwiązanie nie wchodzi w grę - powiedziała.

Zapytana o ewentualną rekonstrukcję, stwierdziłą tylko, że nic nie wie, jakoby miała stracić stanowisko z powodu kandydowania do europarlamentu. - Jestem skoncentrowana na realizacji dwóch punktów z "piątki Kaczyńskiego" - spuentowała Rafalska.

bEEsYpXj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEsYpXC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
majeran
2 lata temu
Pani Rafalska będzie "na Komitecie"? Ja wybrałabym się raczej na posiedzenie Komitetu, ale jak kto woli...
Amanda Cebula
2 lata temu
Coraz więcej grup zawodowych będzie strajkować,ludzie żyją w nędzy a państwo nie działa,brak pieniędzy w instytucjach państwowych ,rozdęta biurokracja i paraliż kompetencyjny i brak reform,przebudowy państwa.
Praworzadnosc
2 lata temu
Wezmę kapustę.a zagłosuje na koalicję.bo znowu będzie przestrzegania praworzadnosc.demokracja.zaczna nas szanować w UE.teraz tego nie Nb ma i nie będzie.d za ieli pisowi.
bEEsYpXD
Off
2 lata temu
Żaden inteligentny człowiek nie zagłosuje na PiS
Stachu
2 lata temu
Pracuję z żoną mamy dwójkę dzieci. Jak wchodził program 500+ załapałem się na jeden miesiąc. Teraz na młodsze dziecko otrzymam 500 zł przez 10 miesięcy. Teraz czekać do kolejnych wyborów, wtedy będzie program 500+ dla uczących się dzieci do 26 roku. Znowu dostanę kilka stówek dla moich dzieci. 500+ DLA DZIECI OSÓB PRACUJĄCYCH, A NIE NIEROBÓW ŻYJĄCYCH Z ZASIŁKÓW
...
Następna strona