Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Emerytury stażowe. Szwed: "Do pomysłu prezydenta podchodzimy z ostrożnością"

- Emerytury stażowe to nie jest nowa propozycja. Jako pierwsza mówiła o nich Solidarność, były też projekty obywatelskie w tej sprawie, teraz temat wraca za sprawą pana prezydenta. Podchodzimy do niego jednak z dużą ostrożnością – przyznał w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. – Przypomnę, że chodzi o to, by kobiety przechodziły na emeryturę po 35 latach pracy, mężczyźni – po 40. W Radzie Dialogu Społecznego pracujemy nad emeryturami pomostowymi, które są odpowiedzią na trudne warunki pracy. One wygasają na mocy ustaw, dlatego musimy w tej sprawie podjąć decyzję. Warunki pracy nie poprawiły się na tyle, byśmy mogli z tych emerytur zrezygnować. Utrzymujemy też branżowe przejścia na emeryturę, np. w górnictwie i służbach mundurowych.

KOMENTARZE
(82)
Fred
2 lata temu
Panie ministrze.40% mężczyzn nie dożywa 64 roku życia.Były i są systemy 4-brygadowe,praca w świątek,piątek i niedzielę,na nocnych zmianach,a godzin nadliczbowych bez liku.Piekarze,budowlańcy na rusztowaniach etcetera.Czy Pan ma pojęcie jak ludzie po 40 latach pracy są wypaleni,z bólami,czy Pan wie ,że Ci ludzie też mają prawo do godnego życia,by pożyć jeszcze te parę lat?Panie ministrze,nie mam do nikogo żalu,ale przez swoje 42 lata składkowe ,nie byłem w sanatorium.Czy mamy pracować do śmierci,czy my mamy być tylko dawcami składek?Nikt nie dziedziczy pieniędzy zgromadzonych na kontach emerytalnych,przepadają nawet 1 mln kapitały i składki,a inni szczęśliwcy są biorcami min. składek tych ludzi.Trzeba mieć trochę empatii,współczucia dla ciężko pracujących ludzi.Jeśli ktoś tego nie rozumie,to nie ma szacunku również dla swojej pracy,bo nie szanuje ciężkiej pracy innych.Takie jest moje zdanie.
Endriu
2 lata temu
Kraje UE szanujące swuj naód mają rozwiązania emerytur stażowych prawo wyboru po długich latach pracy.
46latpracy
2 lata temu
Tych wszelkiej maści patoekspertów to chyba ze świecą szukali
tornado
3 lata temu
Kbieta emerytura 55 lat mężczyzna 60 lat lub staż pracy odpowiednio 40 lat 35 lat gdzie wolność możliwość wyboru jak ktoś chce może pracować jak zwolnią z pracy ze względu na stan zdrowia renty nie dostaniesz proszę zastanówcie się
olo
3 lata temu
szwedu prawie cała europa ma emerytury stażowe
...
Następna strona