Trwa ładowanie...
bEihcEyd

Notowania

Przejdź na

Emerytury stażowe. Szwed: "Do pomysłu prezydenta podchodzimy z ostrożnością"

- Emerytury stażowe to nie jest nowa propozycja. Jako pierwsza mówiła o nich Solidarność, były też projekty obywatelskie w tej sprawie, teraz temat wraca za sprawą pana prezydenta. Podchodzimy do niego jednak z dużą ostrożnością – przyznał w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. – Przypomnę, że chodzi o to, by kobiety przechodziły na emeryturę po 35 latach pracy, mężczyźni – po 40. W Radzie Dialogu Społecznego pracujemy nad emeryturami pomostowymi, które są odpowiedzią na trudne warunki pracy. One wygasają na mocy ustaw, dlatego musimy w tej sprawie podjąć decyzję. Warunki pracy nie poprawiły się na tyle, byśmy mogli z tych emerytur zrezygnować. Utrzymujemy też branżowe przejścia na emeryturę, np. w górnictwie i służbach mundurowych.

81 reakcji
0
0
81
Podziel się
Komentarze (81)
zobacz więcej komentarzy (81)
bEihcEyp
KOMENTARZE
(81)
Endriu
3 godz. temu
Kraje UE szanujące swuj naód mają rozwiązania emerytur stażowych prawo wyboru po długich latach pracy.
46latpracy
5 godz. temu
Tych wszelkiej maści patoekspertów to chyba ze świecą szukali
tornado
miesiąc temu
Kbieta emerytura 55 lat mężczyzna 60 lat lub staż pracy odpowiednio 40 lat 35 lat gdzie wolność możliwość wyboru jak ktoś chce może pracować jak zwolnią z pracy ze względu na stan zdrowia renty nie dostaniesz proszę zastanówcie się
bEihcEyH
olo
miesiąc temu
szwedu prawie cała europa ma emerytury stażowe
jola
miesiąc temu
Witam mam 58 lat i 39 lat ciągłej, wychowałam dwoje dzieci nie będąc na wychowawczym dzieci chodziły do żłobka,idąc na emeryturę będę miała 42 lata pracy,jestem po ciężkich operacjach,ale pracuję.Życie mnie już zmęczyło i bardzo bym chciała iść na emeryturę już w tej chwili,moje dwoje rodzeństwa nie dożyło nawet 55 lat rodzice też zmarli ,tata nie doczekał nawet emerytury ,uważam że powinien być wybór,policja ,wojsko mają skrócone lata pracy, ja rozumiem praca w terenie,ale przychodzi ten moment to kierować do pracy papierkowej i mogą dalej pracować,ile jest w innych zawodach że pewien wiek przychodzi i też mu ciężko,dlaczego oni mogą a inni nie mogą.Powinien być wybór chcesz pracować dłużej to pracuj ,nie chcesz to idź na emeryturę.Przez ponad 40 lat to człowiek chyba uzbierał tej emerytury.
...
Następna strona