Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Emigranci wracający do Polski dostaną ulgę podatkową. Polski Ład zachęci do powrotów?

64
Podziel się

Mniejsze podatki dla wracających np. z Wysp skłonią Polaków do przenosin do Polski. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk przekonuje, że to możliwe. Zgodnie z zapisami w Polskim Ładzie dla powracający z emigracji kwota wolna wyższa będzie o 50 tys. zł.

Emigranci wracający do Polski dostaną ulgę podatkową. Polski Ład zachęci do powrotów?
(money.pl)
bEhQCWBN

Jak wskazał Szynkowski vel Sęk, dla wielu Polaków mieszkających obecnie w Wielkiej Brytanii wyjście tego kraju z UE pomimo – jak zaznaczył - zagwarantowania im wszystkich dostępnych praw, jest "pewną komplikacją w wielu obszarach życia" takich jak np. podróżowanie.

- Czy w związku z tym nie warto rozważyć powrotu do naszego kraju? A skoro jest zachęta podatkowa, skoro jest nowy program mieszkaniowy i możliwość uzyskania mieszkania, skoro są bardzo korzystne ramy prawne dla funkcjonowania tutaj rodziny, to może warto do Polski wrócić - zachęcał wiceminister.

Zobacz także: Nawet 35 zł za kilogram. Rolnik rozkłada ręce. Mówi skąd taka cena
bEhQCWBP

Szynkowski dodał jednak, że powrót z emigracji jest indywidualną decyzją każdego obywatela.

Zapytany o plany ewentualnej rekompensaty dla samorządów z tytułu utraty części dochodów przez zmiany w systemie podatkowym takie jak podwyższenie do 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku Szynkowski vel Sęk zaznaczył, że najpierw należy obliczyć, jaki faktycznie będzie ten ubytek.

- Wcześniejsze propozycje, które także z punktu widzenia budżetu państwa były kosztowne, dzięki temu, że mieliśmy do czynienia z dużym wzrostem gospodarczym, wcale nie powodowały ubytków po stronie samorządów w stosunku rok do roku, tylko powodowały wzrost dochodów - podkreślił.

bEhQCWBV

Nowy plan partii rządzącej - Polski Ład - spotkał się z różnymi ocenami. Zdecydowanie nie zachwycił Marka Belki. Były premier porównuje założenia PiS do tych z PRL-u.

- Polski Ład to typowa socjalistyczna reforma podatkowa. Mam nadzieję, że PiS przestanie już używać inwektyw typu "socjalizm" czy "lewactwo", bo proponowane przez nich rozwiązanie jest socjalistyczne. Z czym mnie osobiście nie wypada się nie zgadzać - powiedział w rozmowie z money.pl prof. Marek Belka.

Tak podsumował pomysły PiS m.in. na wyższe podatki dla lepiej zarabiających, przywileje emerytalne dla artystów, górników i sędziów. Przedstawił też swoje recepty na brak rąk do pracy po koronakryzysie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhQCWCq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(64)
Abc
4 tyg. temu
Ci, co wyjechali to nie są wyborcy pisu - potrafią myśleć samodzielnie. A żeby wrócić teraz musieli by być idiotami. W czasie, kiedy autorytarna rządy fundują nam powrót do gospodarki socjalistycznej mądrzy ludzie wyjeżdżą a nie wracają.
janusz
4 tyg. temu
Przecież to niezgodne z konstytucją. Nie można faworyzować grupy kosztem innej. Co ja piszę?? Pewnie że można
Park Lane
4 tyg. temu
Kiedyś też zachęcali i wielu się nabrało.Po 6 miesiącach wracali do UK ponownie.
bEhQCWCr
Park Lane
4 tyg. temu
Najpierw zmieniają ustawę o podwójnym opodatkowaniu a teraz chcą by Polacy wracali po latach do Polski? Chyba tylko po to by się tłumaczyć w urzędzie skarbowym skąd wzięli kasę na mieszkanie. Ta zachęta to jakiś żart.
pd_
4 tyg. temu
Jak wrócą, to już nie wyjadą. Obowiązuje Exit Tax.
...
Następna strona