Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emilewicz o odmrażaniu gospodarki: "Nie wszystko na raz"

"Naciskamy pedał gazu, ale pamiętamy, że obok mamy pedał hamulca" - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na antenie radiowej Trójki i zapowiedziała, że odmrażanie gospodarki będzie prowadzone etapami. Najpierw otwarcie lasów i parków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Odmrażanie gospodarki. Jadwiga Emilewicz o poluzowaniu zasad społecznej kwarantanny. (Fot: Piotr Nowak)

Szczegółowy plan odmrażania gospodarki ma w czwartek przedstawić premier Mateusz Morawiecki. W początkowym etapie punkty usługowe jak salony kosmetyczne czy fryzjerskie prawdopodobnie nadal pozostaną zamknięte.

- Otwarcie będzie dotyczyło przede wszystkim przestrzeni czasu wolnego - powiedziała minister Emilewicz w "Salonie Politycznym Trójki". - Otwarcie będzie podzielone na kilka etapów, sekwencje będziemy uruchamiać co 14 dni. Nie wszystko na raz.

Jak powiedziała minister Emilewicz, polski plan odmrażania gospodarki jest zgodny z zaleceniami Unii Europejskiej. Według wytycznych UE, zmiany powinny być wprowadzane stopniowo, przy stałej obserwacji poziomu zachorowalności. W przypadku wzrostu, powinna istnieć możliwość szybkiego powrotu do poprzedniego stanu.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

- Naciskamy lekko pedał gazu, ze świadomością, że mamy obok pedał hamulca - powiedziała Jadwiga Emilewicz. - Otwarciu gospodarki będą musiały towarzyszyć nowe zachowania społeczne, jak np. noszenie maseczek.

Jak informuje szefowa resortu rozwoju, w ministerstwie trwają prace nad kolejnym pakietem pomocy gospodarczej.

Chodzi m.in. o dalsze ułatwienia dla przedsiębiorców, w tym te ułatwiające korzystanie m.in. z postojowego.

- W tym rozwiązaniu, które będziemy chcieli przedłożyć sejmowi, będzie pakiet dla samorządów, których przychody spadają z powodu zatrzymania ruchu turystycznego i dalsze ułatwienia w zamówieniach publicznych - powiedziała Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: Jadwiga Emilewicz, tarcza antykryzysowa, koronawirus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2020

ZagłobaNajpierw wolne lasy i parki i droga z listami wyborczymi do skrzynki=reszta to reżim=JAKIE TO GŁUPIE CYNICZNE I CHAMSKIE W SWEJ PROSTOCIE JAK BY … Czytaj całość

16-04-2020

NickMinister nieudacznik.

16-04-2020

sens ejlasy plus parki = gospodarka no tak, logiczne :)

Rozwiń komentarze (33)