Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Emilewicz odejdzie z rządu? Wicepremier ucina spekulacje

8
Podziel się:

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaprzeczyła doniesieniom medialnym jakoby miała przejść do zarządu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. "Nie wybieram się, nie aplikuję do żadnych instytucji międzynarodowych" - powiedziała Emilewicz.

Emilewicz ucina spekulacje o swoim odejściu.
Emilewicz ucina spekulacje o swoim odejściu. (PAP)
bEKflXgB

O spekulacjach dotyczących odejścia wicepremier Jadwigi Emilewicz i przejścia do zarządu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Wirtualna Polska informowała w zeszłym tygodniu.

"Ponoć jeden z członków rządu myśli o autorekonstrukcji w kierunku zagranicznej instytucji finansowej. Ciekawe, że ta karuzela nazwisk nie zwalnia przed oficjalnym terminem rekonstrukcji planowanym na przełom września/października. Ale tak to jest, gdy rekonstruuje się przy okazji współpracę w koalicji" - napisał na Twitterze publicysta Marcin Makowski.

Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski, chodzi o wicepremier i minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

bEKflXgD

W poniedziałek Jadwiga Emilewicz plotki na temat swojego odejścia z rządu jednoznacznie zdementowała.

Zobacz także: Nagroda money.pl. Wybieramy najlepszych w biznesie

"Chciałabym jednoznacznie przeciąć te spekulacje, nie wybieram się, nie aplikuję do żadnych instytucji międzynarodowych. Mamy bardzo gorącą jesień - myślę - także gospodarczo, także w resorcie, któremu mam przyjemność przewodzić" - powiedziała Emilewicz podczas konferencji prasowej.

bEKflXgJ

Wymieniła też przedsięwzięcia, nad którymi trwają prace w Ministerstwie Rozwoju, a których realizacja planowana jest na najbliższe miesiące.

"Ulga robotyzacyjna, dokończenie pierwszego pakietu budowlanego, drugi pakiet budowlany w zakresie budownictwa mieszkaniowego, fundacja rodzinna - to są projekty, które chcemy i musimy skończyć. Ja się czuję za nie osobiście odpowiedzialna" - podkreśliła. "I to jest mój plan na najbliższe miesiące".

Oficjalnym kandydatem na szefa EBOR jest minister finansów Tadeusz Kościński.

EBOiR zrzesza 64 państwa. Wszystkie kraje UE mają w nim swoją reprezentację. Działa to jednak na tej zasadzie, że jeden dyrektor reprezentuje trzy kraje. Polska jest w trójce razem z Bułgarią i Albanią, funkcję dyrektora dla tej trójki pełni zamiennie przedstawiciel Polski i Bułgarii.

bEKflXgK

W EBOR zasiadali już Jan Winiecki, Jan Krzysztof Bielecki, Tadeusz Syryjczyk, Kazimierz Marcinkiewicz, Krystyna Gawlikowska-Hueckel, Zbigniew Hockuba Wioletta Barwicka-Lofthouse. Najwyżej w hierarchii tej instytucji zaszła Hanna Gronkiewicz-Waltz, która pełniła w latach 2001-2004 funkcję wiceprezesa.

Na prezesa EBOR był w 2016 roku przymierzany Marek Belka, ale przegrał rywalizację z drugim kandydatem - Sumem Chakrabartim. Teraz Kościński dostanie szansę osiągnąć to, co Belce się nie udało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKflXhe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
pewniak
rok temu
EU dopóki jeszcze funkcjonuje... lepiej placi... co bedzie jak nikt nie bedzie akceptowa euro z drukarki... tusk tez wroci?
max power
rok temu
CZY TO TA PANI zaprzeczała, że słyszy to co słyszy?
1946
rok temu
CZLI ZOSTANIE KOZLEM OFIARNYM.
bEKflXhf
Danuta
rok temu
Ha ha ha, nie wierzę już nikomu z tej grupy trzymającej władzę. Szumowski też zaprzeczał.
Żona
rok temu
Marcinkiewicz?ten od nie płaconych alimentów?