Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
15.06.2020 06:52

Emmanuel Macron ogłasza sukces w walce z koronawirusem: "odnieśliśmy zwycięstwo"

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił zwycięstwo Francji nad koronawirusem w orędziu do narodu. Zapewnił obywateli, że niemal całe terytorium państwa będzie od poniedziałku zakwalifikowane jako bezpieczne. Zapowiedział również otwarcie restauracji i barów na terenie całego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images, Leon Neal)

W swoim czwartym orędziu wygłoszonym podczas pandemii, prezydent Macron przekazał Francuzom szereg dobrych informacji. Ogłosił m.in. zwycięstwo nad koronawirusem - o czym informuje RMF FM. Polityk szybko jednak ostudził emocje i przypomniał, że nie oznacza to, iż wirus SARS-CoV-2 zniknął całkowicie.

Całe terytorium kraju będzie zakwalifikowane jako bezpieczne od poniedziałku. Wyjątkiem w tym wypadku są Majotta i Gujana, gdzie wirus nadal jest aktywny.

- Możemy być dumni z tego, co zostało zrobione, i z naszego kraju. Oczywiście ten test ujawnił także wady i słabości: naszą zależność od innych krajów w zakresie pozyskiwania niektórych produktów, nasze uciążliwe procedury, nasze nierówności społeczne i terytorialne. Chcę, abyśmy wyciągnęli wnioski z tego, czego doświadczyliśmy - powiedział prezydent, cytowany przez RMF FM.

Głowa państwa zapowiedziała, że na całym terytorium Francji od poniedziałku działać będą bez ograniczeń restauracje i bary. Dotychczas lokale gastronomiczne mogły przyjmować klientów wyłącznie w ogródkach oraz na tarasach (w regionie Ile-de-France).

Od 22 czerwca natomiast dzieci wrócą do wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków. Natomiast sześć dni później odbędzie się we Francji druga tura wyborów samorządowych.

Zobacz też: Na co pieniądze z Unii? "Infrastruktura wciąż nie jest kompletna"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2020

obiektywnyTo wszystko dzięki złotym radom naszego wybitnego Ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego które to otrzymał Macron jeszcze w przededniu lockdownu. Bez … Czytaj całość

15-06-2020

Leon ZWe Francji jest ok. 80tys. aktywnych przypadków. W Polsce 13 ty... Ale zdaniem zachodnich mediów Polska sobie nie radzi, a Francja odniosła … Czytaj całość

15-06-2020

za niski chłop.Nie zauważył pod nosem wojny Czeczenów z Arabami.

Rozwiń komentarze (4)